Rezerwy również w półfinale. Wieczysta II - Barciczanka 6:4

Rezerwy również w półfinale. Wieczysta II - Barciczanka 6:4

10 goli, mnóstwo emocji i awans rezerw Wieczystej do półfinału to wszystko przyniósł środowy mecz przy Chałupnika z Barciczanką.

Ze względu na obficie padający deszcz mecz stał pod znakiem zapytania. Do jego rozegrania jednak doszło i dobrze się stało, bo był on niezwykle atrakcyjnym widowiskiem.

Zaczęło się od trafienia Maślejaka dla IV-ligowej Barciczanki. Na przerwę do szatni "żółto-czarni" schodzili jednak prowadząc,  gdyż do bramki trafił Paweł Słonina, a chwilę później Kamil Banachowicz. Tuż po zmianie stron znów gola zdobył Banachowicz i wydawało się, że prowadząc 3:1, Wieczysta nie wypuści już awansu z rąk. Jednak chwilę póżniej kontaktową bramkę na 3:2 zdobył Maciej Korzym. Na trafienie Korzyma odpowiedział Paweł Słonina i Wieczysta znów prowadziła dwiema bramkami. Radość "żółto-czarnych" trwała jednak krótko. Chwilę po tym, gola na 4:3 zdobył Zawiślan. Goście dążyli do wyrównania i dopięli swego w 73 minucie. Błąd Pawła Krawczyka wykorzystał Adrian Basta i doprowadził do remisu 4:4. To nie był jednak koniec emocji. "Żółto-czarni" w ostatnich 10 minutach przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najpierw gola dającego prowadzenia zdobył Paweł Słonina, a tuż przed końcem wynik na 6:4 ustalił Tomasz Kawa.

W ten sposób rezerwy Wieczystej, podobnie jak pierwsza drużyna, awansowały do półfinału Małopolskiego Pucharu Polski, gdzie zmierzą się z V-ligową Spójnią Osiek Zimnodół.

Ćwierćfinał Małopolskiego Pucharu Polski, 17.05.2023 r. godz. 17:30
Wieczysta II Kraków - Barciczanka 6:4 (2:1)
Słonina 41, 64, 81, Banachowicz 44, 46, Kawa 89 - Maślejak 21, Korzym 52, Zawiślan 65, A. Basta 73

Sędziował: Tomasz Tatarzyński (Kraków)

Wieczysta II: Krawczyk - Łazarczyk (74 Myśków), Makuch, Fryc, Niechciał - Madejski (86 Krzywiecki), Banachowicz, Czajkowski, Sosnowski (86 Barczuk), Słonina - Pachowicz (68 Kawa)

Barciczanka: Mrózek - A. Basta, D. Basta, Łukasik, Gryźlak (82 Oleksy) - Zygmunt (46 Martuszewski), Zawiślan, Miechurski, Maślejak, Bonalde (62 Stanczak) - Korzym