Wracamy z wygraną. Orlęta - Wieczysta 0:3.

Wracamy z wygraną. Orlęta - Wieczysta 0:3.

Po zeszłotygodniowym remisie "żółto-czarni" wrócili na zwycięską  ścieżkę i wygrali w Radzyniu Podlaskim z Orlętami 3:0.

Wieczysta dobrze rozpoczęła sobotni mecz. Groźny dla defensywy gospodarzy był na prawym skrzydle Manuel Torres i to właśnie on zdobył gola na 1:0. Po akcji Macieja Jankowskiego i Pawła Łysiaka Hiszpan mimo interwencji bramkarza skierował piłkę do siatki. Prowadzenie mogli podwyższyć Łysiak i Tomasz Swędrowski, ale dobrze spisywał się w bramce gospodarzy Igor Bartnik. Najlepszą okazję dla gospodarzy zmarnował Karol Rycaj, który w sytuacji sam na sam strzelił obok słupka.

Walczący o utrzymanie w lidze Orlęta ambitnie dążyły do zdobycia wyrównującego gola, ale nie potrafiły stworzyć dogodnej sytuacji bramkowej. Wieczysta z kolei miała problem z pełnym przejęciem kontroli i uspokojeniem gry. Kluczowe dla końcowej fazy meczu okazały się zmiany. "Żółto-czarni" z czasem przejęli inicjatywę i zdobyli gola na 2:0. W tej sytuacji pomocny okazał się stały fragment gry. Rafał Pietrzak dośrodkował z rzutu rożnego, a Konrad Kasolik główką pokonał Bartnika.

"Kropkę nad i" postawił w doliczonym czasie gry wprowadzony chwilę wcześniej na boisku Michał Mak. Najpierw został sfaulowany w polu karnym, a minutę później sam ustawił piłkę na 11 metrze i ustalił wynik na 3:0.

III liga, gr. IV, 13.04.2024 r. godz. 14:00
Orlęta Radzyń Podlaski - Wieczysta Kraków 0:3 (0:1)
Torres 14, Kasolik 81, Mak 90 (k)

Sędziował: Piotr Rzucidło (Warszawa)
Żółte kartki: Szuta, Piotrowski, Korolczuk - Jankowski, Góralski, Swędrowski, Fidziukiewicz

Orlęta: Bartnik - Duchnowski, Szymala, Chyła - Pawluczuk, Koszel (65 Obroślak), Kot (75 Borys), Zmorzyński (82 Grochowski), Rycaj (82 Kuźma), Korolczuk -  Szuta (46 Radziński)

Wieczysta: Letkiewicz - Favorov, Kasolik, Pazdan, Pietrzak (88 Mak) - Torres (78 Danielak), Góralski, Łysiak (88 Bąk), Swędrowski (78 Pakulski), Kiedrowicz - Jankowski (65 Fidziukiewicz)