Karne nie dla Wieczystej. Odpadamy z Pucharu Polski.

Już w 1/8 finału Małopolskiego Pucharu Polski zakończyła się przygoda Wieczystej w tych rozgrywkach. "Żółto-czarni" po serii rzutów karnych przegrali z Wiślanami Jaśkowice.

Mecz rozpoczął się bardzo źle dla naszej drużyny. W 10 minucie faulem taktycznym musiał ratować się Kacper Skrobański i arbiter pokazał naszemu obrońcy czerwoną kartkę. Kwadrans później grająca w osłabieniu Wieczysta straciła gola. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Grzegorz Marszalik i zaskoczył Błażeja Sapielaka. W drugiej połowie, po zmianach w naszej drużynie udało zdobyć się wyrównującą bramkę. Do siatki gospodarzy trafił Maciej Jankowski. W samej końcówce meczu szalę zwycięstwa mogli przechylić Wiślanie, ale dobrze interweniował Sapielak.

W serii rzutów karnych lepsi okazali się gospodarze. Choć w III serii spudłował Bartosz Tetych, to później po naszej stronie pomylili się Maciej Jankowski i Jakub Bąk. Wiślanie wykorzystali sytuację i wygrywając rzuty karne 4:3, awansowali do ćwierćfinału  Małopolskiego Pucharu Polski.

Puchar Polski, 10.04.2024 r. godz. 17:00
Wiślanie Jaśkowice - Wieczysta Kraków 1:1 (1:0) k. 4:3