Przesądzili rezerwowi. Wieczysta - KSZO 4:1.

Wygrana 4:1 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski była 20. wiktorią "żółto-czarnych" tym sezonie. Losy meczu przesądziły się jednak dopiero w ostatnim kwadransie, a zadbał o to tercet rezerwowych, których na boisko wprowadził trener Peszko.

Pierwszą bramkę już w 5. minucie mógł zdobyć Denys Favorov, ale jego główkę wybronił bramkarz gości. Sytuacja ta zemściła się 3 minuty później. Do podania z głębi pola Michała Nawrota, ruszył Maciej Kołoczek, zagrał w pole karne, a tam nabiegający Łukasz Mazurek II skierował piłkę do siatki.

Wieczysta prowadził grę, atakowała i stwarzała okazje, ale brakowało skuteczności. Goście z kolei wyprowadzali niezwykle groźne kontrataki, po których mieli swoje sytuacje na podwyższenie prowadzenia.

Wieczysta jednak dopięła swego i przed przerwą zdobyła wyrównującą bramkę. Dośrodkowanie Rafała Pietrzaka zgrał głową Manuel Torres, a piłka jeszcze po odbiciu się od jednego z zawodników KSZO trafiła do Tomasza Swędrowskiego, który z 2 metrów zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Wieczystej.

Chwilę później Torres mógł dać nam prowadzenie, ale jego strzał bramkarz sparował na poprzeczkę.

Druga połowa mogła rozpocząć się od gola dla gościa. Do odbitej piłki przed polem karnym dopadł Adam Kramarz, ale jego strzał z dystansu odbił się od słupka. Jeszcze lepszą okazję zmarnował w 72. minucie Dominik Pisarek, który po dośrodkowaniu Dariusza Brągiela spudłował z 5 metrów.

Chwilę później trener Peszko dokonał w swoim zespole potrójnej zmiany. Na boisku pojawili się Michał Mak, Simeon Slavchev i Karol Danielak. Jak się później okazało ten ruch był kluczowy dla losów meczu.

W 77. minucie z prawej strony piłkę w pole karne do Macieja Jankowskiego zagrał Favorov. Napastnikowi Wieczystej co prawda nie udało się jej przyjąć, ale trafiła ona pod nogi nadbiegającego Maka, który na raty pokonał Oskara Klona.

Niespełna 3 minuty później Slavchev zagrał w pole karne do Danielaka, a ten klatką piersiową z 5 metrów pokonał po raz trzeci w tym meczu bramkarza KSZO.

Wynik na 4:1 ustalił kolejny rezerwowy - Michał Fidziukiewicz, który w 84. minucie dobił piłkę do pustej bramki, po uderzeniu Maka.

III liga, gr. IV. 20.04.2024 r. godz. 12:00
Wieczysta Kraków - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4:1 (1:1)