Przystopowani. Wieczysta - Podlasie 1:1

Przystopowani. Wieczysta - Podlasie 1:1

Na liczbie 11 zatrzymał się licznik kolejnych wygranych meczów Wieczystej. Serię przerwała drużyna Podlasia Biała Podlaska, która dzięki swojej konsekwencji wywiozła z Krakowa remis.

Goście od razu wysoko zaatakowali "żółto-czarnych" i nasi zawodnicy mieli problem z odpowiednim wejściem w mecz i budowaniem akcji. Mimo to udało się stworzyć kilka groźnych okazji. Na początku groźnie zza pola karnego strzelał Rafał Pietrzak, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Najlepszą okazję zmarnował Manuel Torres, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Chwilę potem do bramki mógł trafić Michał Fidziukiewicz, ale główkował tuż obok słupka. Na koniec I połowy po rzucie rożnym gola mógł zdobyć też Denys Favorov, ale strzał w środek bramki bez problemu obronił Rafał Misztal.

W drugiej połowie "żółto-czarnym" udało się zepchnąć rywali do niskiej obrony, ale stwarzane sytuacje goli nie przynosiły. Groźniej było po kontratakach Podlasia. Mateusz Wyjadłowski po indywidualnej akcji trafił w słupek, później Jarosław Kosieradzki wychodził od połowy sam na sam z Letkiewiczem, ale został dogoniony przez Torresa. Udało się za trzecim razem. Po dośrodkowaniu z boku Miłosza Packa Damian Lepiarz główką skierował piłkę do bramki i goście objęli prowadzenie.

Wieczysta na straconego gola odpowiedziała szybko. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Maciej Jankowski zrobił to, co robi najlepiej, czyli wyszedł wysoko w powietrze i główką skierował piłkę do bramki. 

Mimo kolejnych ataków zwycięskiej bramki nie udało się już zdobyć i "żółto-czarni" w pierwszą kwietniową sobotę stracili pierwsze ligowe punkty przy Chałupnika.

III liga, gr. IV, 06.04.2024 r. godz. 12:00
Wieczysta Kraków - Podlasie Biała Podlaska 1:1 (0:0)
Jankowski 82 - Lepiarz 78

Sędziował: Konrad Łukiewicz (Rzeszów)
Żółte kartki: Favorov, Góralski - Kapuściński, Podstolak
Widzów: 800

Wieczysta: Letkiewicz - Favorov (82 Pakulski), Kasolik, Pazdan, Pietrzak - Torres (75 Danielak), Góralski, Trąbka (56 Jankowski), Swędrowski (82 Żivec), Kiedrowicz (75 Krzywiecki) - Fidziukiewicz

Podlasie: Misztal - Kapuściński, Podstolak, Awdiejew - Salak (46 Pacek), Orzechowski, Lepiarz, Kamiński, Pigiel (88 Andrzejuk) - Kobyliński (46 Kahsay), Wyjadłowski (61 Kosieradzki)