Marzec zakończony bez strat. Wiązownica - Wieczysta 1:3.

Komplet wygranych i tylko jedna stracona bramka w pięciu meczach to marcowy bilans "żółto-czarnych". W wielkanocną sobotę Wieczysta wykonała kolejne swoje zadanie z listy i wygrała w Wiązownicy 3:1.

Mecz korzystnie ułożył się dla podopiecznych trenera Sławomira Peszko, który poczynania swojej drużyny ze względu na karę za czerwoną kartkę, śledził z trybun. Prowadzący w tym meczu Wieczystą Rafał Jędrszczyk mógł cieszyć się z gola już w 6 minucie, ale Dawid Kiedrowicz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Na okrzyk radości trzeba było jednak poczekać tylko 120 sekund. Podanie Dawida Pakulskiego od razu w pole karne do Pawła Łysiaka zgrał Maciej Jankowski. Łysiak po ograniu dwóch obrońców uderzył z 10 metrów na bramkę i po raz pierwszy pokonał bramkarza gospodarzy.

W 18 minucie Wiązownica miała dobrą okazję do wyrównania, ale po indywidualnej akcji Sebastiana Raka, skuteczną interwencją popisał się Patryk Letkiewicz.

Była to jednak jedna z niewielu akcji gospodarzy w I połowie. Inicjatywę posiadała Wieczysta i potwierdziła to w 27 minucie. W środku pola piłkę przejął Jacek Góralski, zagrał do Łysiaka, a ten po raz drugi strzelił w prawy róg bramkarza i po raz drugi Kacper Piechota musiał wyciągać piłkę z bramki.

Tuż przed przerwą Wieczysta podwyższyła na 3:0. Z prawej strony dośrodkował Karol Danielak, a w polu karnym zawisł w powietrzu Kiedrowicz i główką skierował piłkę do bramki.

W drugiej połowie "żółto-czarni" nie byli już tak aktywni i skuteczni. Szybko wykorzystali to gospodarze. W 51 minucie Rak zagrał do Arkadiusza Kasi, a ten z 16 metrów uderzył nie do obrony. Przerwał tym samym trwającą 539 minut serię bez utraty gola. Chwilę później Rak mógł trafić po raz drugi do naszej bramki, ale Letkiewicz popisał się świetną interwencją i wybił piłkę na rzut rożny.

Po tych wydarzeniach Wieczysta szybko uspokoiła sytuację w obronie, jednocześnie sama nie kwapiła się do intensywnych ataków. Ostatnie pół godziny meczu nie przyniosły już goli i spotkanie zakończyło się 11. z rzędu wygraną Wieczystej.

III liga, gr. IV, 30.03.2024 r. godz. 13:30
KS Wiązownica - Wieczysta Kraków 1:3 (0:3)