Przed ligowym weekendem

Przed ligowym weekendem

Pierwszy kwietniowy weekend zachęcamy do spędzenia przy Chałupnika. Tradycyjnie w sobotnie południe "żółto-czarni" rozpoczną ligowy mecz z Podlasiem Biała Podlaska. Po południu juniorzy zmierzą się z AP Profi, a w niedzielę w Olkuszu rywalizować będą rezerwy.

Podopieczni trenera Peszko mają za sobą wymarzony start rundy wiosennej. Komplet zwycięstw w pierwszych 5 meczach i zbudowana 12-punktowa przewaga nad wiceliderem pozwalają patrzeć w przyszłość ze spokojem. Spokój oznacza jednak kontynuację serii zwycięstw. Kolejną przeszkodą na tej drodze będzie drużyna Podlasia Biała Podlaska. Nasi sobotni rywale, jako ostatni znaleźli sposób na naszą drużynę, wygrywając we wrześniu u siebie  3:2. Po tym meczu "żółto-czarni" w rywalizacji ligowej nie schodzili już z boiska jako pokonani. Podlasie zajmuje obecnie piątą lokatę w tabeli, a na ich wiosenny bilans składają się trzy wygrane, jeden zremisowali i porażka w ostatniej kolejce w meczu z Wisłoką Dębica.

O awans do IV ligi rywalizują rezerwy Wieczystej. Prowadzona przez Łukasza Kubika drużyna zgromadziła na swoim punkcie 41 punktów - tyle samo co druga w tabeli Pcimianka Pcim. Aby utrzymać lokatę "żółto-czarni" muszą wygrać niedzielny mecz w Olkuszu.

W Małopolskiej Lidze Juniorów Wieczysta rozegrała już dwie kolejki zakończone porażką z Bruk-Bet Termalica Niecieczą i wygraną z Wolanią Wola Rzędzińska. W sobotę juniorzy mają okazję do kolejnej wygranej. Ich rywalem będzie ostatnia w tabeli AP Profi.

Wieczysta Kraków - Podlasie Biała Podlaska
sobota, 06.04.2024 r. godz. 12:00

KS Olkusz - Wieczysta II Kraków
niedziela, 07.04.2024 r. godz. 13:00

Wieczysta Kraków - AP Profi (juniorzy)
sobota, 06.04.2024 r. godz. 16:00