Wieczysta - Chełmianka 2:0

Nie było łatwo, ale "żółto-czarni" dwukrotnie znaleźli sposób na  defensywę Chełmianki i odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo. Gole dla Wieczystej zdobyli Manuel Torres i Denis Favorov.

Dla jednych walka o czołowe pozycje, dla drugich o utrzymanie. Z dwoma odmiennymi celami do sobotniego meczu przystępowały Wieczysta i Chełmianka. Choćby z racji zajmowanych pozycji faworytem byli "żółto-czarni" i to oni przejęli inicjatywę od początku spotkania. Goście tanio skóry sprzedać nie zamierzali i  swoich poczynań nie ograniczali tylko i wyłącznie do defensywy. Pierwszy celny strzał na bramkę oddali właśnie przyjezdni, ale piłka uderzona przez Mateusza Szweda bez problemu znalazła się w rękawicach Antoniego Mikułko.

"Żółto-czarni" mimo optycznej przewagi nie potrafili w pierwszej części meczu zbudować akcji, które zaskoczyłaby dobrze zorganizowaną obronę Chełmianki. Dopiero w 36 minucie kibice zgromadzeni przy Chałupnika mogli podnieść ręce w geście radości. W polu karnym znalazł się Radosław Majewski. Z próby strzału wyszło zagranie wzdłuż bramki i zamykający akcję Manuel Torres po raz 9 w tym sezonie mógł cieszyć się ze zdobytego gola.

W drugiej połowie zawodników na murawie przywitał coraz mocniej padający deszcz. Na domiar złego "żółto-czarni" w pierwszym kwadransie z powodu kontuzji stracili Hennosa Asmelasha i Karola Danielaka. W tym okresie też śmielej zaatakowali goście, wykorzystując słabszy okres gry "żółto-czarnych". Akcje Chełmianki nie przełożyły się jednak na gole. Do siatki po raz drugi trafili natomiast "żółto-czarni". W 68 minucie z lewej strony w pole karne dośrodkował Adrian Klimczak, a składającego się do strzału Patrika Mišáka sfaulował Paweł Perdun. Arbiter podyktował rzut karny, a z 11 metrów nie pomylił się Denis Favorov.

"Żółto-czarni" prowadząc 2:0, uspokoili grę, choć Chełmianka miała jeszcze wyśmienitą okazję na zdobycie kontaktowego gola, ale w doliczonym czasie gry Siergiej Kułynycz przestrzelił nad bramką.

III liga. gr. IV, 06.05.2023 r. godz. 12:00
Wieczysta Kraków - Chełmianka 2:0 (1:0)