Bolesna porażka z Garbarnią. Wieczysta - Garbarnia 0:5

Nasza pucharowa przygodowa w sezonie 2021/22 zakończyła się na 1/16 finału. W derbach Krakowa lepsza okazała się Garbarnia, która zwyciężyła 5:0.

Początek spotkania nie wskazywał na tak bolesną porażkę „żółto-czarnych”. Rzut wolny z dogodnej pozycji wykonywał Majewski, ale trafił w mur. Odpowiedź Garbarni była bezlitosna. Złe zagranie Łukasza Burligi przejął Michal Klec i po raz pierwszy pokonał Bartosza Plewkę. Chwilę później było 2:0. Błąd Emmanuela Kumaha wykorzystał Michał Feliks i w polu karnym został sfaulowany przez Bartosza Plewkę. Karnego bezbłędnie wyegzekwował Daniel Morys.

Z czasem ataki „Brązowych” stawały się coraz groźniejsze i szczęściu oraz dobrym interwencjom Plewki należało zawdzięczać brak straty kolejnych goli. Wyniku utrzymać się jednak nie udało. Przed przerwą goście zdołali jeszcze dwukrotnie trafić do bramki. Najpierw Michał Feliks, a później Bartłomiej Purcha umieszczali piłkę w siatce i stało się jasne, że Wieczyste tego meczu już nie wygra. Na domiar złego boisko z kontuzją kolana opuścić musiał nasz kapitan – Sławomir Peszko.

Druga połowa to szukanie okazji do zdobycia honorowej bramki, ale występująca w II-lidze Garbarnia nie pozwalała nawet stworzyć ku temu dobrej okazji. Podopieczni trenera Macieja Musiała dołożyli za to jeszcze piąta bramkę autorstwa Bartłomiej Korbeckiego i to oni awansowali do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

1/16 Fortuna Pucharu Polski, 02.11.2021 r. godz. 12:30
Wieczysta Kraków – Garbarnia Kraków 0:5 (0:4)