Komplet punktów u siebie. Wieczysta – Trzebinia 4:0.

Z kompletem punktów i zaledwie jedną straconą bramką u siebie „żółto-czarni” zakończyli rundę jesienną przy Chałupnika. W sobotę pokonali MKS Trzebinia 4:0. Do rozegrania został ostatni wyjazdowy mecz z KS Chełmek.

Na pierwsze trafienie kibice czekali blisko pół godziny. W 25 minucie Łukasz Burliga dograł z boku do Radosława Majewskiego, a ten po raz pierwszy pokonał bramkarza gości Tomasza Wróbla. Wcześniej okazję do otwarcia wyniku mieli m. in. Mišák i Peszko, ale byli w tym nieskuteczni. Wcześniej rywale z Trzebini nie stworzyli co prawda konkretnego zagrożenia pod bramką Bartosza Plewki, ale grali ustawieni dość wysoko, przeszkadzając w budowaniu płynnych akcji.

Wspomniana bramka autorstwa Majewskiego rozluźniła nieco szyki przyjezdnych i przewaga „żółto-czarnych” zarysowała się bardziej. Jeszcze przed przerwą Majewski podwyższył wynik na 2:0 po akcji Kumaha i podaniu Patrika Mišáka.

W drugiej połowie podopieczni trenera Franciszka Smudy dorzucili kolejne 2 gole. Najwięcej kontrowersji wzbudziło trafienie na 3:0. W 60 minucie w pole karne dośrodkował Burliga, a mocnym strzałem głową popisał się Peszko. Bramkarz gości piłkę odbił, ale w opinii arbitra asystenta zrobił to już za linią bramkową, wobec czego prowadzący mecz Lucjan Wesołowski gola dla Wieczystej, mimo protestów graczy Trzebini, uznał.

W 85 minucie wynik został ustalony na 4:0. Kolejne dośrodkowanie z prawego skrzydła, tym razem autorstwa Adriana Frańczaka, trafiło do wcześniej wprowadzone na boisku Dawida Lincy, który… brzuchem skierował piłkę do bramki.

Keeza IV liga, 30.10.2021 r. godz. 11:00
Wieczysta Kraków - MKS Trzebinia 4:0 (2:0)