Rozstrzygnęli po przerwie. Wieczysta - Garbarnia 4:0.

Rozstrzygnęli po przerwie. Wieczysta - Garbarnia 4:0.

W derbowym meczu z Garbarnią po pierwszej połowie, w której obie drużyny miały swoje okazji, wynik był bezbramkowy. Po przerwie do roboty wzięli się "żółto-czarni" i czterokrotnie pokonali bramkarza gości.

W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje okazje, aby otworzyć wynik spotkania. "Żółto-czarni" dwukrotnie obijali poprzeczkę po strzałach Jacka Góralskiego i Michała Trąbki. Po drugiej stronie gola mógł zdobyć Mateusz Kardas, ale świetną interwencją popisał się Patryk Letkiewicz. Mimo jeszcze kilku groźniejszych prób I połowa zakończyła się sprawiedliwym bezbramkowym remisem.

Po przerwie Wieczysta weszła w mecz z dużo większą werwą, przycisnęła gości i na efekty nie trzeba było długo czekać. Wybitą przez bramkarza piłkę przejął w środku Trąbka, zagrał do Manuela Torresa, ten po rozegraniu z Tomaszem Swędrowskim znalazł się przed bramkarzem Garbarni i w 53 minucie zdobył bramkę na 1:0. Nie minęły 2 minuty, a Wieczysta prowadziła 2:0. Trąbka zagrał w pole karne do Michała Fidziukiewicza, jego pierwszy strzał zablokowali obrońcy, ale dobitka już była celna i podopieczni trenera Peszko mogli cieszyć się z kolejnego gola.

Rozluźniona Wieczysta przejęła w pełni kontrolę nad meczem i dołożyła kolejne dwa gole w ostatnich 10 minutach. Na 3:0 podwyższył Dawid Kiedrowicz strzałem przy krótkim słupku. Wynik na 4:0 ustalili natomiast rezerwowi. Karol Danielak zagrał do Christopha Knasmullnera, a ten uderzeniem głową skierował piłkę do bramki.

Mimo niemrawej I połowy Wieczysta odniosła przekonywujące dziesiąte w tym sezonie domowe zwycięstwo i utrzymała sześciopunktową przewagę nad wiceliderem.

III liga, gr. IV, 09.03.2024 r. godz. 12:00
Wieczysta Kraków - Garbarnia Kraków 4:0 (0:0)
Torres 53, Fidziukiewicz 56, Kiedrowicz 82, Knasmullner 89

Sędziował: Rafał Rokosz (Siemianowice Śląskie)
Żółte kartki: Kiedrowicz - Sowiński
Widzów: 1000

Wieczysta: Letkiewicz - Bąk, Kasolik, Pazdan, Pietrzak (86 Mak) - Torres (83 Danielak), Góralski, Swędrowski (66 Łysiak), Trąbka (86 Knasmullner), Kiedrowicz - Fidziukiewicz (83 Aralica)

Garbarnia: Zagórowski - Kajpust, Kardas, Czekaj, Sutor (79 Wielecki) - Durda, Nowak, Żurek (87 Rojek), Klec (71 Kutrzeba), Grzybowski (71 Habas) - Sowiński