Niefortunny początek. Salernitana - Wieczysta 2:0.

W trzecim meczu sparingowym Wieczysta uległa występującej w Serie A Salernitanie 0:2. Obie bramki "żółto-czarni" stracili w pierwszych 6 minutach. Na tle mocnego rywala, w składzie którego wystąpił m.in. Franck Ribery, nasza drużyna zaprezentowała się jednak bardzo poprawnie.

Początek spotkania mógł wzbudzić niepokój. W 2 minucie faul w polu karnym popełnił Adrian Klimczak, a chwilę później z rzutu karnego nie pomylił się Franck Ribery - gwiazda zespołu z Salerno. Nie minęły 3 minuty, a doświadczony francuz idealnie podał do Erika Botheima, który podwyższył wynik na 2:0.

Wieczysta nie załamała się jednak tym niefortunnym początkiem. Rozgrywający bardzo dobre spotkanie Mateusz Gamrot, starał się porządkować grę "żółto-czarnych" w środku pola i wyprowadzać kontrataki. Potencjał w kilku sytuacjach był, ale brakowało zdecydowania i wykończenia akcji pod bramką rywali. Najbliżej zdobycia bramki w drugiej połowie był Michał Mak, ale piłka do siatki nie wpadła.

Sparing, 20.07.2022 r. godz. 15:00
US Salernitana 1919 - Wieczysta Kraków 2:0 (2:0)
Ribery 3 (k), Botheim 6

Salernitana: Sepe (46 Fiorillo), Motoc (46 Galeotafiore), Lovato (38 Veseli), Pirola (46 Jaroszyński), Bohinen (46 Boultam), Kechrida (46 D’Andrea), Bradaric (46 Sy), L. Coulibaly, Cavion (46 Capezzi), Ribery (46 Kristoffersen), Botheim (46 Simy)

Wieczysta: Krawczyk - Frańczak (75 Bąk), Kołodziej (46 Jampich), Koncewicz-Żyłka, Klimczak (54 Linca) - Moulin, Gamrot (85 Bujak) - Guzik (46 Mak), Majewski (63 Pietras), Kumah - Peszko