Przed ligowym weekendem

Przed ligowym weekendem

Długi majowy weekend powoli dobiega końca. Jego ostatnie momenty możemy spędzić śledząc ligowe poczynania "żółto-czarnych". Przy Chałupnika pierwsza drużyna w sobotę podejmować będzie Wisłokę Dębica, wieczorem rezerwy na stadionie Prądniczanki zmierzą się ze Skawą Wadowice, a w niedzielę juniorzy udadzą się do Nowego Targu na mecz z Podhalem.

Czterech wygranych brakuje Wieczystej do zapewnienia sobie awansu do II ligi. Pierwszy krok "żółto-czarni" będą chcieli postawić w sobotnim meczu z Wisłoką Dębica. Rywal plasuje się w dolnych rejonach tabeli i walczy o zapewnienie sobie bezpiecznej pozycji, ale pamiętać należy, że jest przeciwnikiem wyjątkowo dla nas niewygodnym. Dość powiedzieć, że nasz dotychczasowy bilans wzajemnych gier na III-ligowych boiskach to 2 remisy i porażka. W sobotnie południe zapowiada się zatem ciekawa rywalizacja drużyn, które mają niezwykle istotne zadania do zrealizowania w najbliższym czasie.

Po emocjach przy Chałupnika, kibice "żółto-czarnych" będę mogli przenieść się na pobliski stadion Prądniczanki, gdzie wieczorem rezerwy podejmować będą Skawę Wadowice. W ostatniej kolejce Wieczysta II wskoczyła na pozycję samodzielnego lidera tabeli i bronić go będzie w meczu z 11. drużyną V ligi gr. zachodniej.

Dobrą passę meczów bez porażki będą chcieli podtrzymać również juniorzy, którzy w niedzielę w Nowym Targu rywalizować będą z Podhalem.

Wieczysta Kraków - Wisłoka Dębica
sobota, 04.05.2024 r. godz. 12:00

Wieczysta II Kraków - Skawa Wadowice
sobota, 04.05.2024 r. godz. 18:30 (stadion KS Prądniczanka)

Podhale Nowy Targ - Wieczysta Kraków (juniorzy)
niedziela, 05.05.2024 r. godz. 10:00