Przełamali po przerwie. Unia - Wieczysta 0:5.

Pewną, pięciobramkową wygraną w Tarnowie zanotowali na koniec kwietnia "żółto-czarni". Wynik ustalony został dopiero po przerwie, a znać o sobie po raz kolejny dali rezerwowi, którzy w kolejnym meczu licznie wpisali się na listę strzelców.

I połowa nie zapowiadała wysokiej wygranej Wieczystej. Gospodarze nie zamierzali sprzedać tanio skóry i jak równy z równym grali z liderem tabeli, zagrażając bramce Patryka Letkiewicza, który kilka razy musiał mocno wytężyć się, aby zapobiec utracie gola.

Przełamanie "żółto-czarnych" nadeszło po przerwie. Już pierwsza akcja dała gola na 1:0. Tomasz Swędrowski uderzył z linii pola karnego i zaskoczył bramkarza gospodarzy.

Na losy i wynik meczu największy wpływa miała jednak 63 minuta. Wtedy to na boisku w miejsce Pawła Łysiaka pojawił się Michał Trąbka. Chwilę później zawodnik ten zdobył gola na 2:0 popisując się pięknym strzałem z dystansu. Trąbka na tym jednak nie poprzestał w 73 i 80 dołożył kolejne dwa trafienia kompletując tym samym hat-trick. Wynik na 5:0 ustalił inny rezerwowy Karol Danielak kończąc akcję Michała Fidziukiewicza.

III liga, gr. IV, 27.04.2024 r. godz. 17:00
Unia Tarnów - Wieczysta Kraków 0:5 (0:0)