Wieczysta Kraków zakończyła letni okres przygotowawczy wygraną 3:0 z Sandecją Nowy Sącz. W piątkowym spotkaniu przy Chałupnika gole zdobyli Jacky Donkor, Carlitos i Konrad Kasolik.
Sparing, 11.07.2025 r. godz. 16:00
Wieczysta Kraków – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (2:0)
Donkor 5, Carlitos 44, Kasolik 70
Sędziował: Maciej Górski (Kraków)
Wieczysta: Mikułko (46 Soberka) – Dankowski (70 Kasolik), Szymonowicz (60 Mikołajewski), Koj, Pestka (65 Pietrzak) – Donkor (46 Vukojević), Trąbka (60 Brlek), Swędrowski (65 Góralski), Carlitos (46 Łysiak), Goku (60 Sandoval) – Lopes (46 Chuma)
Mecz rozpoczął się dobrze dla "żółto-czarnych", którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Jacky’ego Donkora. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dankowski, zgrał piłkę głowa a nowy nabytek Wieczystej skierował ją do siatki. Sandecja próbowała odpowiedzieć, kilkukrotnie tworząc zagrożenie w polu karnym gospodarzy, jednak Wieczysta przetrwała te fragmenty bez straty gola.
Konsekwencja grze przyniosła efekt w 44. minucie. Carlitos wykorzystał prostopadłe podanie i podwyższył wynik na 2:0, pewnym strzałem w sytuacji sam na sam.
Po przerwie przewaga Wieczystej była bardziej widoczna. Kolejne akcje ofensywne przynosiły zagrożenie, a w 70. minucie po kolejnym rzucie rożnym gola głową zdobył Konrad Kasolik.
W końcówce spotkania doszło do ostrego wejścia jednego z testowanych graczy Sandecji, który za faul na Kasoliku został ukarany czerwoną kartką.
Był to ostatni sprawdzian przedm nowego sezonu. W najbliższy piątek (18 lipca) Wieczysta zainauguruje rozgrywki Betclic 1. Ligi wyjazdowym meczem ze Śląskiem Wrocław.