Porażka na koniec. Star - Wieczysta 2:1.

Porażka na koniec. Star - Wieczysta 2:1.

Pożegnanie z III ligą wypadło średnio. Kadra "żółto-czarnych" złożona głównie z zawodników, którzy w tym sezonie odgrywali role drugoplanowe uległa w Ożarowie Starowi Starachowice 1:2.

Gospodarze byli stroną aktywniejszą w piątkowym meczu i stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych. Prowadzona przez byłego trenera Wieczystej Przemysława Cecherza drużyna Staru prowadzenie objęła w 20 minucie. Po rzucie rożnym odbita piłka trafiła na nogę Sławomira Dudy, który strzałem z woleja zaskoczył Błażeja Sapielaka. 

W drugiej połowie na boisku pojawili się Rafał Pietrzak, Michał Fidziukiewicz i Karol Danielak i gra "żółto-czarnych" ożywiła się nieco. Sytuacja jednak skomplikowała się w 52 minucie, kiedy to za faul taktyczny na zawodniku wychodzącym na czystą pozycję z boiska wyleciał Szymon Rygiel. Grając w osłabieniu Wieczysta wyglądała i tak lepiej niż w pierwszej połowie. Gola jednak zdobył Star. W 73 minucie z rzutu wolnego idealnie przymierzył Adrian Szynka i Sapielak musiał wyciągać drugi raz piłkę z siatki.

Jedyne, na co stać było "żółto-czarnych" to bramka honorowa. W doliczonym czasie gry wprowadzony na boisko Oliwier Skoczeń (król strzelców Małopolskiej Ligi Juniorów) z bliska wepchnął piłkę do siatki. Była to ostatnia akcje tego sezonu w III lidze w wykonaniu "żółto-czarnych". Na kolejne czekamy już w II lidze!

III liga, gr. IV, 07.06.2024 r. godz. 17:15
Star Starachowice - Wieczysta Kraków 2:1 (1:0)
Duda 20, Szynka 73 - Skoczeń 90

Sędziował: Michał Wasil (Lublin)
Żółta karta: Bargiel
Czerwona kartka: Rygiel 52 (faul taktyczny).

Star: Lipiec - Majdanewycz, Jagiełło, Bracik, Stefański - Głaz (70 Mikos), Kośmider, Szynka, Duda, Kawecki - Stanisławski (64 Śliwiński).

Wieczysta: Sapielak - Krzywiecki (46 Pietrzak), Rygiel, Skrobański, Bąk (72 Asmelash) - Kiedrowicz, Pakulski, Misak (46 Fidziukiewicz), Bargiel, Kot (46 Danielak) - Wołosik (80 Skoczeń)