Zwycięskie pożegnanie. Wieczysta - Czarni 3:1.

Zwycięskie pożegnanie. Wieczysta - Czarni 3:1.

Ostatni III-ligowy mecz przy Chałupnika w tym sezonie zakończył się wygraną "żółto-czarnych" 3:1. Czarni Połaniec prowadzili do przerwy 1:0, jednak po zmianie stron Wieczysta przeważyła szalę i wygrała 3:1.

Pierwsza połowa nie była udana w wykonaniu "żółto-czarnych". Przewaga optyczna była po naszej stronie, ale nie przekładała się ona na dobre okazje bramkowe. Z kolei z drugiej strony Czarni bardzo odważnie poczynali sobie na naszej połowie, zmuszając Bartosza Plewkę do wielu interwencji. Ta bez wyrazu postawa ukarana została w 38 minucie. Błąd Dawida Pakulskiego przy wyprowadzeniu piłki wykorzystał Krystian Kardyś i goście na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

W szatni trener Sławomir Peszko dokonał 3 zmian. Na boisku pojawili się młodzi Jakub Wołosik, Karol Krzywiecki oraz Przemysław Bargiel. Do II linii przesunięty też został Dawid Kierowicz. Roszady te spowodowały, że "żółto-czarni" stali się żywsi w ataku, a to z kolei przełożyło się na wynik.

W 62 minucie w polu karnym obrońcami zakręcił Michał Trąbka i zagrał na 5 metr do Wołosika. Piłkę po drodze przeciął jednak Jakub Kałaska, czym zaskoczył własnego bramkarza i przy Chałupnika zrobił się remis.

"Żółto-czarnych" remis jednak nie zadowalał. W 80 minucie z piłką na połowę gości wbiegł Konrad Kasolik i zagrał na prawą stronę do Karola Danielaka. Ten z kolei po drugiej stronie wypatrzył Kiedrowicza, który strzałem przy słupku zdobył gola na 2:1.

Chwilę później Wieczysta zbudowała chyba najładniejszą akcję meczu. Jej zwieńczeniem było podanie Wołosika do Danielaka, który znalazł się sam na sam z bramkarzem i sytuacji nie zmarnował.

W końcówce goście mogli zdobyć jeszcze drugiego gola, ale na przeszkodzie stanęła poprzeczka oraz Kasolik wybijający piłkę z bramki.

"Żółto-czarni" w ten sposób zakończyli III-ligowe występy przy Chałupnika. Bilans to 16 wygranych i 1 remis z Podlasiem Biała Podlaska. Do zobaczenia w II lidze!

III liga, gr. IV, 01.06.2024 r. godz. 12:00
Wieczysta Kraków - Czarni Połaniec 3:1 (0:1)
Kałaska 62 (s), Kiedrowicz 80, Danielak 82 - Kardyś 38

Sędziował: Rafał Szydełko (Rzeszów)
Żółte kartki: Torres, Swędrowski, Skrobański - Maj, Mucha, Łebek
Widzów: 900

Wieczysta: Plewka - Kiedrowicz, Kasolik, Pazdan (54 Skrobański), Pietrzak - Torres (46 Krzywiecki), Swędrowski, Pakulski (46 Bargiel), Trąbka, Kot (72 Danielak) - Fidziukiewicz (46 Wołosik)

Czarni: Wieczerzak - Mucha (83 Łebek), Chmielowiec, Bawor, Bakowski - Maj, Kałaska, Kieryś (57 Wiktor), Kardyś (57 Gębalski) - Guca (76 Wójcik), Palonek