Skromna wygrana zapewnia awans. Wieczysta - Świdniczanka 1:0.

Skromna wygrana zapewnia awans. Wieczysta - Świdniczanka 1:0.

Wielu emocji dostarczył sobotni mecz ze Świdniczanką. "Żółto-czarni" wygrali skromnie 1:0, kończąc mecz bez 2 zawodników. Ciąg dalszy emocji miał miejsce wieczorem. W Dębicy w rywalizacji pomiędzy Wisłoką a Siarką Tarnobrzeg gospodarze w ostatniej akcji meczu zdobyli gola na 2:1. Wynik ten zapewnił nam na 3 kolejki przed końcem historyczny awans do II ligi.

Pierwszą groźną sytuację "żółto-czarni" stworzyli w 5 minucie. W polu karnym Maciej Jankowski wypatrzył Pawła Łysiaka, ale jego strzał bramkarz Świdniczanki sparował na słupek. Kilka minut później znów Łysiak mógł trafić do siatki, ale ponownie golkiper gości był górą. Kolejne minuty przynosiły kolejne sytuacje, ale na bohatera meczu wyrastał Paweł Socha, który świetnie sobie radził, broniąc kolejne sytuacje stwarzane przez naszych zawodników. 

W końcu w 33 minucie sposób na bramkarza Świdniczanki znalazł Dawid Kiedrowicz. Na lewej stronie wymanewrował obrońcę i strzałem z linii pola karnego zdobył, jak się później okazało, jedyną bramkę w meczu.

Goście odważniej zaatakowali w II połowie, ale w kilku próbach dobrze zachowywał się Patryk Letkiewicz. Po drugiej stronie boiska, w naszych szeregach, brakowało dokładności i skuteczności w wykończeniu akcji. 

Nerwowo zrobiło się w końcówce meczu. Najpierw boisko z powodu drugiej żółtej kartki opuścić musiał Konrad Kasolik, a w doliczonym czasie gry ten sam los spotkał Dawida Pakulskiego. Wieczysta mecz kończyła w liczebnym osłabieniu, ale mimo doliczonych 6 minut goście nie zdołali poważnie zagrozić bramce.  

Skromna wygrana stała się faktem i jak się okazało kilka godzin później, dała nam ona upragniony awans do II ligi.

III liga, gr. IV, 18.05.2024 r. godz. 12:00
Wieczysta Kraków - Świdniczanka Świdniki 1:0 (1:0)
Kiedrowicz 33

Sędziował: Przemysław Burliga (Katowice)
Żółte kartki: Kasolik x2, Łysiak, Pakulski x2 - Futa
Czerwone kartki: Kasolik 79 (druga żółta), Pakulski 90+5 (druga żółta)
Widzów: 700

Wieczysta: Letkiewicz - Favorov, Kasolik, Pazdan, Pietrzak - Torres (71 Danielak), Swędrowski, Góralski (57 Pakulski), Łysiak (80 Skrobański), Kiedrowicz - Jankowski (71 Fidziukiewicz)

Świdniczanka: Socha - Bartoszek (71 Morenkov), Pielach, Szymala, Koźlik - Kotowicz, Futa (86 Koper), Czułowski, Kutyła (71 Sikora), Zuber - Paluch