Rewanż z naddatkiem. Wieczysta - Sokół 8:0.

Rewanż z naddatkiem. Wieczysta - Sokół 8:0.

Srogo zrewanżowali się "żółto-czarni" za jesienny remis w Sieniawie. Przy Chałupnika podopieczni trenera Peszko wysoko pokonali Sokoła 8:0 i do celu jakim jest II liga brakuje im 6 punktów.

Już po kwadransie było wiadomo, że Wieczysta ten mecz wygra, a po I połowie, było pewne, że wygrana ta będzie okazała. "Żółto-czarni" dominowali na boisku, stwarzali sytuacje bramkowe i je wykorzystywali. 

Zaczęło się w 12 minucie. Piłkę przejął Dawid Kiedrowicz, pomknął lewą stroną, zagrał do Karola Danielaka, a ten strzałem w kierunku dalszego słupka zdobył gola na 1:0. Chwilę później do odbitej piłki w polu karnym doskoczył Maciej Jankowski, i jego strzał po rykoszecie zaskoczył bramkarza Sokoła. 

Wieczysta w atakach nie ustawała i w 30 minucie po strzale z dystansu Pawła Łysiaka zdobyła gola na 3:0. 5 minut później po zagraniu Rafała Pietrzaka w powietrzu zawisł Jankowski i w swoim stylu główką zdobył gola na 4:0. Tuż przed przerwą piątą bramkę dla "żółto-czarnych" zdobył Łysiak, korzystając z prostopadłego podania Jankowskiego.

W drugiej połowie pomimo kilku zmian w składzie ochota na zdobywanie bramek nie spadła, a na listę strzelców tradycyjnie już wpisali się rezerwowi. W 59 minucie z mądrego zagrania Dawida Pakulskiego skorzystał Michał Fidziukiewicz i zdobył szóstego gola. Na 7:0 do siatki trafił powracający po kontuzji Thibault Moulin. Bramka ta była wyjątkowej urody, gdyż francuski zawodnik technicznym uderzeniem z rzutu wolnego z ok. 17 metrów trafił w okienko bramki. W ostatniej minucie wynik na 8:0 ustalił Michał Trąbka, który strzałem spod kolana z pola karnego ostatni raz w sobotę zaskoczył bramkarza Sokoła.

Zmierzająca pewnie do II ligi Wieczysta odniosła w sobotę najwyższe w historii III-ligowych występów zwycięstwo i w pełni zrehabilitowała się za jesienną wyjazdową wpadkę.

III liga, gr. IV, 11.05.2024 r. godz. 12:00
Wieczysta Kraków - Sokół Sieniawa 8:0 (5:0)
Danielak 12, Jankowski 15, 35, Łysiak 30, 44, Fidziukiewicz 59, Moulin 84, Trąbka 90

Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin)
Żółte kartki: Kiedrowicz, Pakulski, Mak, Moulin - Kiełb, Stankiewicz
Widzów: 500

Wieczysta: Letkiewicz - Favorov, Kasolik, Pazdan, Pietrzak - Danielak (46 Żivec), Pakulski (62 Moulin), Łysiak (46 Mak), Trąbka, Kiedrowicz (74 Kot) - Jankowski (46 Fidziukiewicz)

Sokół: Wierzchowski - Skała, Kaczor, Kiełb, Czajkowski (44 Padiasek) - Mróz (46 Walat), Wawryszczuk (46 Jeż), Fedan, Wróblewski (46 Stankiewicz), Kiełbasa (46 Więckowski) - Martinez