Przed ligowym weekendem

Przed ligowym weekendem

Ligowe rozgrywki powoli wkraczają w decydującą fazę. W sobotę "żółto-czarni" rozegrają kolejny mecz przy Chałupnika. Rywalem będzie Sokół Sieniawa.

Kibice Wieczystej mogą już powoli wyciągać z szuflad kalkulatory, aby dowiedzieć się, kiedy "żółto-czarni" zapewnią sobie awans. Aby matematyczne wyliczenia mogły się zmaterializować, to w najbliższej kolejce podopieczni trenera Sławomira Peszko muszą zdobyć punkty w meczu z Sokołem Sieniawa. Nasz sobotni rywal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i liczy na każdy punkt, który pomoże mu w walce o utrzymanie. Pamiętać należy, że jesienią w Sieniawie Wieczysta punkty straciła, gdy gospodarze w ostatniej akcji meczu zdobyli gola na 1:1. Aby wykonać pierwszy z trzech brakujących do awansu kroków, w sobotę przy Chałupnika Wieczysta będzie się chciała zrewanżować za jesienną wpadkę.

Bliskie awansu do IV ligi są także rezerwy. W tej kolejce "dwójka" dostanie 3 punkty gratis, ponieważ Wiślanka Grabie, która miała być rywalem "żółto-czarnych" wycofała się z rozgrywek. Wobec tego Wieczysta II pozycję lidera tabeli na pewno utrzyma, a do awansu będzie brakować maksymalnie 6 punktów.

W sobotnie popołudnie swój mecz rozegrają nasi juniorzy. Rywalem będzie jedna z czołowych drużyn Małopolskiej Ligi Juniorów - Limanovia.

Wieczysta Kraków - Sokół Sieniawa
sobota, 11.05.2024 r. godz. 12:00

Limanovia Limanowa - Wieczysta Kraków (juniorzy)
sobota, 11.05.2024 r. godz. 17:00