Wygrana i przegrana na początek

Za nami pierwszy dzień sparingowy podczas obozu w tureckim Belek. W pierwszym sobotnim meczu Wieczysta pokonała beniaminka kazachskiej Premier Ligi FK Turan 2:0. Po południu zmieniony skład "żółto-czarnych" uległ II-ligowcowi z Rumunii CSM Resita 2:4.

Na tle rywala z Kazachstanu Wieczysta zaprezentowała się bardzo poprawnie. Dobra postawa przełożyła się na prowadzenie do przerwy. Z rzutu wolnego uderzył Rafał Pietrzak, a sparowaną przez bramkarza piłkę do bramki skierował Tomasz Swędrowski. Wynik meczu podopieczni Sławomira Peszko ustalili w ostatniej minucie po strzale Macieja Jankowskiego.

W drugim meczu Wieczysta wystąpiła w zupełnie zmienionym składzie. "Żółto-czarni" szybko stracili gola. Po błędzie Szymona Rygiela do naszej bramki trafił Ndiaye. Próby wyrównania skutek przyniosły w 41 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Christopha Knasmullnera do bramki trafił Jakub Bąk. Wieczysta remisem cieszyła się tylko chwilę. Zaraz potem z rzutu karnego trafił Rus i do przerwy przegrywaliśmy 1:2. Po zmianie stron rywale szybko podwyższyli prowadzenie, zdobywając kolejne 2 gole. Tuż przed końcem meczu rozmiary porażki zmniejszył Ante Aralica, a drugą asystę zanotował Knasmullner, po raz drugi dośrodkowując celnie z rzutu wolnego.

Sparing, 10.02.2024 r. godz. 9:00
Wieczysta Kraków - FK Turan 2:0 (1:0)
Swędrowski 32, Jankowski 90

Wieczysta: Letkiewicz - Favorov, Kasolik, Pazdan, Pietrzak - Zivec (46 Danielak), Trąbka, Góralski (46 Fidziukiewicz), Swędrowski, Kiedrowicz (46 Kot) - Jankowski

Sparing, 10.02.2024 r. godz. 14:00
Wieczysta Kraków - CSM Resita 2:4 (1:2)
Bąk 41, Aralica 89 - Ndiaye 3, 49, Mensah 63, C. Rus 43 (k)

Wieczysta: Murawski (46 Sapielak) - Krzywiecki, Rygiel, Skrobański, Bąk - Torres, Knasmullner, Slavchev (46 Gamrot), Bargiel, Mak (46 Wołosik) - Aralica