Najlepsi po I rundzie. Wieczysta - Star 5:1.

Najlepsi po I rundzie. Wieczysta - Star 5:1.

Okazałą wygraną 5:1 zakończyli I rundę zawodnicy Wieczystej. To jednak nie koniec jesiennych gier, gdyż za tydzień zaplanowano jeszcze jedną kolejkę awansem z rundy wiosennej.

Wysoki rezultat nie oddaje w pełni tego, co działo się w sobotę przy Chałupnika. Beniaminek ze Starachowic wysoko zawiesił poprzeczkę dla "żółto-czarnych" i momentami prezentował się bardzo dobrze, zmuszając Patryka Letkiewicza do pokazania swoich umiejętności. Również golkiper gości Paweł Lipiec miał wiele okazji do interwencji, a to tylko świadczy o tym, że mecz był widowiskowy i mógł podobać się zgromadzonym kibicom.

Na samym początku gola dla Wieczystej powinien zdobyć Sasa Zivec, ale przegrał pojedynek sam na sam z Lipcem. Star odpowiedział dwiema sytuacjami Stanisławskiego, po których kunszt pokazał wspomniany wcześniej Letkiewicz. Tak wyglądała właśnie I połowa. Ataki "żółto-czarnych" dobrze bronione przez defensywę i bramkarza gości i szybkie kontrataki w odpowiedzi. 

Podopieczni trenera Peszko dopięli swego przed przerwą w 39 minucie. Po podaniu Manuela Torresa sprytnym strzałem popisał się Michał Fidziukiewicz i Wieczysta na przerwę schodziła z korzystnym rezultatem.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla gości. Po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Michała Wcisło, który pięknie przymierzył  z 18 metrów i Letkiewicz musiał wyciągać piłkę z siatki.

Odpowiedź Wieczystej była jednak natychmiastowa. W polu karnym znalazł się Jacek Góralski, oszukał dwóch obrońców i strzałem obok bramkarza przywrócił prowadzenie "żółto-czarnym".

Goście próbowali jeszcze zagrozić Wieczystej, ale ostatni kwadrans należał już tylko do naszej drużyny. Najpierw bramkarza gości zaskoczył Torres i piłka mimo interwencji obrońcy przekroczyła linię bramkową. Później w rzutu rożnego dośrodkował Rafał Pietrzak, a swoją ósmą bramkę w sezonie zdobył Denys Favorov. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry wynik na 5:1 przypieczętował Dawid Kiedrowicz i Wieczysta mogła się cieszyć z okazałej wygranej oraz utrzymania pozycji lidera po I rundzie sezonu.

III liga, gr. IV,  18.11.2023 r. godz. 12:00
Wieczysta Kraków - Star Starachowice 5:1 (1:0)
Fidziukiewicz 39, Góralski 53, Torres 76, Favorov 86, Kiedrowicz 90+4 - Wcisło 52

Sędziował: Łukasz Sowada (Opole)
Żółte kartki: Zivec, Slavchev - Stanisławski
Widzów: 400

Wieczysta: Letkiewicz - Favorov, Skrobański, Pazdan, Pietrzak - Torres (85 Kiedrowicz), Góralski (85 Slavchev), Moulin (63 Pakulski), Jankowski, Żivec (63 Danielak) - Fidziukiewicz (72 Aralica)

Star: Lipiec - Styczyński (79 Gębura), Bracik, Zając, Stefański - Handzlik (61 Śliwiński), Duda, Ambrozik (61 Kośmider), Puton (69 Kot), Wcisło - Stanisławski (79 Palonek)