Przed ligowym weekendem

Przed ligowym weekendem

Ligowe rozgrywki w rundzie jesiennej dobiegają końca. "Żółto-czarni" rozegrają w sobotę ostatni mecz I rundy, ale nie będzie to ostateczne pożegnanie z kibicami w tym roku. Granie w 2023 kończą natomiast rezerwy meczem z Węgrzcanką.

Nie będzie to jednak ostatni mecz w tym roku, gdyż na kolejny tydzień zaplanowano rozegranie jeszcze jednej serii spotkań. Awansem z rundy wiosennej "żółto-czarni" zmierzą się z Karpatami Krosno. Celem na te dwa ostatnie domowe mecze, będzie utrzymanie zwycięskiej serii przy Chałupnika i przezimowanie na pozycji lidera. 

Po cennej wygranej w Połańcu na drodze "żółto-czarnych" stanie najlepszy z tegorocznych beniaminków - Star Starachowice. Nasi sobotni rywale na poziom III-ligowy wrócili po ponad 20 latach i prezentują się na nim bardzo przyzwoicie. Szóste miejsce w tabeli po 8 wygranych meczach, 4 remisach, 4 porażkach i tylko 12 straconych goli to bilans, którym mogą się pochwalić piłkarze ze Starachowic. Wieczysta, aby odnieść 5 kolejne zwycięstwo będzie musiała ten bilans pogorszyć.

Po meczu pierwszej drużyny swój mecz na stadionie Prądniczanki rozpoczną rezerwy. Będzie to również spotkanie z beniaminkiem ligi, który spisuje się w rundzie jesiennie bardzo dobrze i zajmuje czwartą lokatę. Wieczysta II po ubiegłej kolejce wskoczyła na pozycję lidera i rundę jesienną będzie chciała zakończyć z kolejnym kompletem punktów.

Wieczysta Kraków - Star Starachowice
sobota, 18.11.2023 r. godz. 12:00

Wieczysta II Kraków - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie
sobota, 18.11.2023 r. godz. 17:00 (stadion KS Prądniczanka)