Zwycięski ostatni wyjazd. Czarni - Wieczysta 1:2.

Zwycięski ostatni wyjazd. Czarni - Wieczysta 1:2.

"Żółto-czarni" z ostatniego wyjazdu w tym roku przywieźli komplet punktów. Mimo szybko straconej bramki Wieczysta zdołała odwrócić wynik i wygrać 2:1.

Mecz rozpoczął się idealnie dla gospodarzy. W 3 minucie na bramkę Patryka Letkiewicza próbował strzelać Michał Banik, ale piłka w polu karnym trafiła w rękę Pawła Łysiaka i arbiter bez wahania podyktował rzut karny. Z 11 metrów nie pomylił się Adrian Gębalski i zdobył gola na 1:0.

Na straconego gola "żółto-czarni" zareagowali pozytywnie. Mocno przycisnęli gospodarzy, zamykając ich momentami w polu karnym niczym w hokejowym zamku. Próbowali strzelać Sasa Zivec, Manuel Torres czy Paweł Łysiak, ale bramkarz Marcin Wieczerzak radził sobie z tymi próbami. Skapitulował dopiero w 38 minucie. Z linii pola karnego pod poprzeczkę przymierzył Maciej Jankowski i do szatni obie drużyny schodziły remisując. 

Po przerwie Wieczysta tempa nie zwolniła i przyniosło to efekt już w 49 minucie. Z lewej strony dośrodkował Rafał Pietrzak, a jeden z defensorów wybił piłkę tak, że trafiła ona na głowę Saszy Zivca, który wykorzystał ten błąd i zdobył gola na 2:1. Czarni po stracie zaatakowali nieco odważniej, ale poza kilkoma wrzutkami w pole karne większego zagrożenia nie stworzyli. 

Zawodnicy z Połańca ponieśli drugą porażkę u siebie w tym sezonie, a "żółto-czarni" kończą tegoroczne mecze wyjazdowe cennymi 3 punktami zdobyty na trudnym terenie.

III liga, gr. IV, 11.11.2023 r. godz. 14:00
Czarni Połaniec - Wieczysta Kraków 1:2 (1:1)
Gębalski 5 (k) - Jankowski 38, Zivec 49

Sędziował: Kamil Chmielewski
Żółte kartki: Góralski, Moulin, Łysiak
Widzów: 800

Czarni: Wieczerzak - Bawor, Załucki, Łebek, Bakowski - Żądło (62 Mucha), Kalaska, Guca (70 Wójcik), Wiktor, Banik - Gębalski (70 Arleison).

Wieczysta: Letkiewicz - Bąk, Favorov, Skrobański, Pietrzak - Torres (60 Danielak), Góralski (60 Pakulski), Moulin (71 Slavchev), Łysiak, Zivec (71 Kiedrowicz) - Jankowski (86 Fidziukiewicz)