Dziesiąta wygrana. Wieczysta - Siarka 3:0.

Dziesiąta wygrana. Wieczysta - Siarka 3:0.

Mecz kolejki przy Chałupnika zakończył się pewnym zwycięstwem "żółto-czarnych". Wieczysta dzięki konsekwentnej grze nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł Siarce Tarnobrzeg i dopisując kolejne 3 punkty na swoje konto, utrzymała pozycję lidera tabeli.

Pierwsze minuty meczu należały do gości z Tarnobrzega. W 12 minucie po dalekim wybiciu bramkarza Siarki piłka trafiła do Kamila Orlika, ale jego groźny strzał zatrzymał Patryk Letkiewicz.

Ta ważna i przede wszystkim skuteczna interwencja wprowadziła chyba nieco więcej spokoju w nasze poczynania. "Żółto-czarni" powoli przejmowali kontrolę nad meczem. Pierwszym sygnałem był strzał Jacka Góralskiego w 25 minucie, bez problemu wybroniony przez Hieronima Zocha. Swoje dogodne sytuacje mieli później Manuel Torres i Paweł Łysiak, ale na przeszkodzie stawali obrońcy i golkiper przyjezdnych.

Podopieczni trenera Peszko dopięli swego w 40 minucie. Piłkę pod własnym polem karnym wyłuskał Thibault Moulin, ta później trafiła do Torresa, który minął w polu karnym dwóch obrońców, po czym zagrał do Macieja Jankowskiego, który z powietrza skierował piłkę do siatki. Wieczysta do szatni schodziła prowadząc 1:0.

W przerwie trener gości zdecydował się na roszady personalne i taktyczne, zmieniając ustawienie swojej drużyny. Podobnie jak początek meczu, pierwsze minuty drugiej połowy zaliczyć należy na korzyść tarnobrzeżan. Wieczysta jednak szybko wyprowadziła drugi cios. W 59 minucie Sasa Zivec zagrał w pole karne do Pawła Łysiaka, a ten mocnym strzałem po rękach bramkarza zdobył gola na 2:0. 

Goście próbowali zdobyć kontaktową bramkę. Groźnie było po strzale Orlika zza pola karnego czy rajdzie Piotra Cichockiego, którego ofiarną interwencją zablokował Michał Pazdan. Tego dnia jednak to "żółto-czarni" byli drużyną lepszą i w 82 minucie "zamknęli" mecz. W polu karnym sfaulowany został Rafał Pietrzak, a Denys Favorov z 11 metrów pewnie trafił do siatki ustalając rezultat meczu na 3:0. 

Wieczysta prezentując się bardzo solidnie na tle rywali odniosła 10 zwycięstwo w sezonie i utrzymała pozycję lidera tabeli.

III liga, gr. IV, 04.11.2023 r. godz. 12:00
Wieczysta Kraków - Siarka Tarnobrzeg 3:0 (1:0)
Jankowski 40, Łysiak 59, Favorov 83 (k)

Sędziował: Piotr Szypuła (Kozy)
Żółte kartki: Moulin, Pazdan, Favorov, Żivec - Sulkowski, Orlik, P. Lisowski
Widzów: 900

Wieczysta: Letkiewicz - Favorov, Skrobański, Pazdan, Pietrzak (87 Bąk) - Torres, Góralski, Moulin (81 Pakulski), Łysiak (87 Knasmüllner), Żivec (70 Danielak) - Jankowski (70 Fidziukiewicz)

Siarka: Zoch - Kumorek, Bierzało, Wicki (46 Szymocha), Sulkowski - Bieniarz, Kaliniec (70 Feret), Tyl (46 P. Lisowski), D. Lisowski (63 Cichocki), Orlik - Prusiński (75 Krzysztofek)