Wygrana na wodzie. Świdniczanka - Wieczysta 2:4.
Świdniczanka TV

Wygrana na wodzie. Świdniczanka - Wieczysta 2:4.

Ze Świdnika, z pojedynku z beniaminkiem Świdniczanką, "żółto-czarni" przywieźli komplet punktów. Mecz toczył się w trudnych warunkach, przy padającym deszczu i boisku pełnym wody. Mimo to Wieczysta zwyciężyła, strzelając pierwszy raz w historii swoich III-ligowych występów na wyjeździe cztery gole.

Początek meczu bardzo dobrze ułożył się dla naszej drużyny. W 9. minucie na strzał z linii pola karnego zdecydował się Manuel Torres. Piłka odbiła się od jednego z zawodników gospodarzy i wpadła do siatki, zaskakując bramkarza.

Wieczysta starała się kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń, ale w 39. minucie popełniła kilka błędów w obronie, z których skorzystał Michał Paluch, doprowadzając do wyrównania. Gospodarze krótko cieszyli się remisem. Trzy minuty później Sasa Zivec skorzystał z podania Rafała Pietrzaka i Wieczysta na przerwę schodziła prowadząc 2:1.

Drugą połowę "żółto-czarni" rozpoczęli podobnie jak pierwszą – od gola Torresa. Hiszpan znów zdecydował się na strzał zza pola karnego. Tym razem piłka, już bez rykoszetu, wpadła do siatki przy słupku. Gospodarze mimo dwubramkowej straty nie poddali się. Ich ataki stawały się coraz groźniejsze i w 77. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Jej autorem ponownie był Paluch. Pomna złych doświadczeń z poprzednich meczów Wieczysta nie dała się już zaskoczyć w końcówce. Dodatkowo bramkę na 4:2, pieczętującą zwycięstwo, zdobył Michał Fidziukiewicz. "Żółto-czarni" w piątkowy wieczór mogli cieszyć się z trzeciej wyjazdowej wygranej i utrzymania pozycji lidera tabeli.

III liga, gr. IV, 27.10.2023 r. godz. 19:00
Świdniczanka Świdnik - KS Wieczysta Kraków 2:4 (1:2)
Torres 9, 55, Żivec 42, Fidziukiewicz - Paluch 39, 77

Sędziował: Dawid Deptuła
Żółte kartki: Kotowicz - Skrobański, Pakulski
Widzów: 500

Świdniczanka: Socha - Futa, Pielach, Koźlik, Morenkov, Sikora (66 Kuchta), Szymala, Nawrocki (66 Wójcik), Kotowicz, Zuber, Paluch

Wieczysta: Letkiewicz - Favorov, Skrobański, Pazdan, Pietrzak - Torres (74 Kiedrowicz), Pakulski (86 Slavchev), Moulin (86 Bargiel), Łysiak, Żivec (51 Danielak) - Jankowski (74 Fidziukiewicz)