Torres przesądził. Wieczysta - Podhale 1:0.

Torres przesądził. Wieczysta - Podhale 1:0.

Faworytem meczu z Podhalem była Wieczysta i "żółto-czarni" zadanie wykonali. Na przebieg spotkania wpływ miały czerwone kartki, które obejrzeli zawodnicy obu drużyn. Wieczysta przetrwała okres gry w osłabieniu i zdobyła kolejny komplet punktów przy Chałupnika.

Mecz rozpoczął się od groźnego strzału Denysa Favorova z dystansu, z którym poradził sobie bramkarz gości. Wieczysta nie potrafiła jednak przejąć stuprocentowej kontroli nad grą. Na jej dalszy przebieg wpływ miały wydarzenia z 20 minuty, gdy jeden z ataków przyjezdnych zakończył się czerwoną kartką dla Szymona Rygiela. Środkowy obrońca Wieczystej sfaulował wychodzącego na czystą pozycję napastnika Podhala.

Strzał z 16 metrów z rzutu wolnego podyktowanego za ten faul pewnie wybronił Patryk Letkiewicz, jednak osłabienie liczebne ostudziło nieco ofensywne poczynania "żółto-czarnych". Podhale też do końca nie umiało skorzystać z przewagi i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugie 45 minut rozpoczęło się od groźnego strzału Sasy Zivca. Piłka zmierzająca w okienko bramki odbiła się jednak od poprzeczki i wyszła w pole. Chwilę później w dobrej sytuacji znalazł się Adrian Kozarzewski z Podhala, ale jego strzał wybronił Letkiewicz. 

Kolejna kluczowa dla przebiegu meczu sytuacja miała miejsce w 56 minucie. Za zagranie ręką drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Kacper Kawula i siły na boisku się wyrównały. 

"Żółto-czarni" ruszyli odważniej do ataków napędzani "nowymi" skrzydłami w postaci Manuela Torresa i Karola Danielaka, którzy pojawili się na boisku w 60 minucie. To właśnie Hiszpan został bohaterem akcji, która przyniosła gola Wieczystej. W 66. minucie po wymianie piłek z Pawłem Łysiakiem Torres płaskim strzałem z ok. 12 metrów pokonał Macieja Styrczulę. 

Wieczysta mogła skończyć mecz dwubramkowym zwycięstwem. W 90 minucie sfaulowany w polu karnym został Danielak. Do piłki na 11 metrze podszedł Torres, ale na jego "wcinkę" nie dał nabrać się Styrczula i złapał piłkę do rąk. Doliczony czas gry nie przyniósł zmiany rezultatu i po niełatwym meczu, który miał swoje różne fazy "żółto-czarni" zainkasowali komplet punktów.

III liga, gr. IV, 21.10.2023 r. godz. 12:00
Wieczysta Kraków - Podhale Nowy Targ 1:0 (0:0)
Torres 66

Sędziował: Seweryn Kozub (Brzesko)
Żółte kartki: Żivec, Moulin, Góralski, Torres - Kawula x2, Michota, Jakubowski
Czerwone kartki: Rygiel 21 (faul) - Kawula 56 (druga żółta)
Widzów: 700

Wieczysta: Letkiewicz - Favorov, Rygiel, Pazdan, Pietrzak - Góralski (83 Pakulski), Moulin (60 Torres) - Łysiak, Knasmüllner (24 Skrobański), Żivec (60 Danielak) - Jankowski (83 Fidziukiewicz)

Podhale: Styrczula - Jakubowski, Kawula, Nakrosius - Michota, Tymosiak (83 Turek), Karmański (72 Niedziałkowski), Purcha (46 Płatek), Kozarzewski (72 Hajdara) - Grzebieluch (58 Drobnak), Antkowiak