Feralna końcówka. Sokół - Wieczysta 1:1.

Feralna końcówka. Sokół - Wieczysta 1:1.

Nie udało się przywieźć z wyjazdu do Sieniawy kompletu punktów. "Żółto-czarni" zwycięstwo wypuścili z rąk w 5 minucie doliczonego czasu gry.

Po dobrej I połowie w wykonaniu Wieczystej trudno było spodziewać się takiego obrotu sprawy. Groźnie co prawda zaczęli gospodarze - z rzutu wolnego przymierzył Kwaczreliszwili, ale Sapielak popisał się udaną interwencją. Później już atakowała głównie Wieczysta, ale problemem był brak skuteczności i dobrze spisujący się w bramce Siryk. Skapitulował dopiero w 43 minucie. W polu karnym sfaulowany został Łysiak, a z 11 metrów do bramki trafił Favorov.

Druga połowa rozpocząć się mogła od gola dla Wieczystej, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Zivec. Z czasem coraz śmielej atakować zaczęli gospodarze, którzy zagrażali wrzutkami w pole karne po stałych fragmentach. Przyniosło to skutek w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry. Właśnie po takim długim zagraniu, zbyt krótko piłkę wybił Sapielak i Kaczor strzałem pod poprzeczkę wprawił radość zebraną w niedzielę w Sieniawie publiczność.

III liga gr. IV, 15.10.2023 r. godz. 15:00
Sokół Sieniawa - Wieczysta Kraków 1:1 (0:1)
Kaczor 90+5 - Favorov 43 (k)

Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin)
Żółte kartki: Pazdan, Góralski, Pietras, Pazdan x2
Czerwona kartka: Pazdan 90 (za drugą żółtą)

Sokół: Siryk – Więckowski, Kaczor, Skała, Czajkowski – Kiełbasa (78 Mazgoła), Wawryszczuk (40 Jeż), Batiushyn (86 Frydrych), Oziębło (78 Cygan), Mróz – Kwaczreliszwili

Wieczysta: Sapielak – Favorov, Skrobański, Pazdan , Pietrzak – Łysiak (90 Slavchev), Moulin, Góralski (66 Pietras), Zivec (88 Danielak) – Fidziukiewicz (66 Torres), Jankowski