Pokonani w domu. Wieczysta - Wisłoka 1:3.

Pokonani w domu. Wieczysta - Wisłoka 1:3.

Pierwsza domowa ligowa porażka "żółto-czarnych" stała się faktem. W sobotę przy Chałupnika lepsza okazała się Wisłoka i z Krakowa wyjeżdża z kompletem punktów. 

Od pierwszego gwizdka sędziego było widać, że Wisłoka przyjechała do Krakowa z jasnym celem zwycięstwa i w pierwszym kwadransie bardziej zagrażała naszej bramce. Później do głosu doszli "żółto-czarni". Dobrą okazję miał Jakub Bąk oraz chwilę potem Karol Danielak. Gdy mogło się wydawać, że Wieczysta wskoczyła na swoje właściwe tory, Wisłoka zadała pierwszy cios. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w zamieszaniu pod bramką piłkę zagraną przez Rachfalika próbował wybić Koncewicz-Żyłka, ale skierował ją do własnej bramki. 

W drugiej połowie mocno do odrabiania strat wzięli się "żółto-czarni" i już w 50 minucie meczu padło wyrównanie. Z prawej strony dośrodkował Manuel Torres, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Maciej Jankowski i główką skierował piłkę do bramki. Później dogodne sytuacje na 2:1 mieli m.in. Danielak, Koncewicz-Żyłka czy ponownie Jankowski, ale piłka do bramki nie wpadała. Tymczasem goście po zmianach, na ostatni kwadrans złapali drugi oddech i bezlitośnie wykorzystali nasze błędy. Najpierw źle w polu karnym zagrał Denys Favorov i piłka znalazła się przy nodze  Łanuchy, który nie dał szans Antoniemu Mikułce. 10 minut później po dośrodkowaniu z rzut różnego piłkę ręką w polu karnym zagrał Bąk i arbiter podyktował rzut karny. Z 11 metrów trafił Radwanek i stało się jasne, że "żółto-czarni" w sobotę punktów nie zdobędą.

III liga, gr. IV, 20.05.2023 r.godz. 12:00
Wieczysta Kraków - Wisłoka Dębica 1:3 (0:1)
Jankowski 50 - Koncewicz-Żyłka 29 (s), Łanucha 77, Radwanek 86 (k)

Sędziował: Przemysław Mielczarek (Kluczbork)
Żółta kartka: Boksiński
Widzów: 800

Wieczysta: Mikułko - Pietras, Kołodziej, Koncewicz-Żyłka, Bąk - Torres, Favorov (80 Gamrot), Majewski (80 Hebel), Mišák, Danielak - Jankowski (80 Twarowski)

Wisłoka: Raciniewski - Priest-Tyson, Rachfalik (72 Staszczak), Boksiński (72 Maik) - Surma, Iwanicki, Łanucha, Kardyś - Rębisz, Siedlik (90+2 Stańczyk) - Radwanek