Emocje do końca, Wieczysta z wygraną. Wieczysta - Wiązownica 2:1.

Wysoko zawiesili poprzeczkę zawodnicy walczącego o utrzymanie w lidze KS Wiązownica. "Żółto-czarni" zdobyli komplet punktów, ale wynik do ostatnich sekund meczu był sprawą otwartą.

Wieczysta miała inicjatywę w meczu, ale goście bardzo konsekwentnie się bronili i szukali swoich szans w szybkich atakach. Obie drużyny rozpoczęły od strzałów z dystansu. Najpierw Arkadiusz Kasia strzelił obok słupku. Na to uderzenie odpowiedział Patrik Mišák, ale golkiper złapał piłkę. W 14 minucie słowacki zawodnik był już precyzyjny. Dopadł do odbitej w polu karnym piłki i z ok. 14 metrów z woleja nie dał szans Budzyńskiemu. Najlepszą okazję do wyrównania w I połowie Wiązownica miała w 27 minucie, ale po dośrodkowaniu z prawej strony strzał Patryk Kapuścińskiego poszybował nad poprzeczką.

Na drugą połowę goście wyszli nieco odważniej i przyniosło to efekt w 50 minucie. Szarżującego w polu karnym Sebastiana Raka nieprzepisowo zatrzymał Paweł Koncewicz-Żyłka i arbiter podyktował rzut karny. Sam poszkodowany stanął do piłki ustawionej na 11 metrze i nie dał szans Antoniemu Mikułko.

Niemogąca stracić punktów w tym meczu Wieczysta ruszyła do ataków i 8 minut później "żółto-czarni" doprowadzili do wyrównania. W polu karnym Karol Danielak zdecydował się na strzał po ziemi i piłka przedzierająca się przez gąszcz nóg kompletnie zaskoczyła bramkarza Wiązownicy i wpadła do siatki przy słupku.

Na 3:1 w 74. minucie mógł podwyższyć Mišák, ale jego strzał z dystansu sparował Budzyński.

Niemający już nic do stracenia goście zaatakowali jeszcze śmielej w końcówce meczu. W 80 minucie przed stuprocentową szansą stanął Miłosz Gierczak, ale z 5 metrów przeniósł piłkę wysoko nad bramką.

W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry punkt swojej drużyny mógł zapewnić Mateusz Mianowany, ale po jego strzale głową piłka odbiła się do słupka i wyszła w pole. Kilkanaście sekund później arbiter obwieścił koniec meczu i Wieczysta po niełatwym meczu mogła dopisać do swojego konta kolejne 3 punkty.

III liga, gr. IV, 22.04.2023 r. godz. 12:00
Wieczysta Kraków - KS Wiązownica 2:1 (1:0)