Bez punktów w Sieniawie. Sokół - Wieczysta 3:2.

W trzeciej kolejce rundy wiosennej "żółto-czarni" ponoszą pierwszą ligową porażkę w 2023 roku. W Sieniawie, mimo prowadzenia do przerwy 2:1, Wieczysta straciła komplet punktów.

"Żółto-czarni" od początku przejęli inicjatywę i przed upływem pierwszego kwadransa prowadzili 1:0. Radosław Majewski wypatrzył Karola Danielaka, a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gospodarzy.

Stracona bramka nie podłamała podopiecznych trenera Arkadiusza Barana i odpowiedzieli na nią bardzo szybko. W 18 minucie w naszym polu karnym przedarł się Jarosław Lis i ładnym strzałem po długim słupku zdobył wyrównującego gola.

Na straconego gola tym razem szybko odpowiedziała Wieczysta i 4 minuty później Manuel Torres zaskoczył Rudolfa sprytnym lobem z ostrego kąta.

Przy wyniku 2:1 Wieczysta kontrolowała przebieg gry i mogła zdobyć kolejne bramki, ale strzały Majewskiego czy Hebla nie przyniosły skutku i wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

W przerwie obaj szkoleniowcy wykonali po 2 zmiany. Zmienił się też obraz gry. Wieczysta rozpoczęła drugą połowę bardzo ospale, a Sokół chciał szybko odrobić straty z pierwszej części gry. Udało im się to w niecały kwadrans z naddatkiem. Najpierw wprowadzony w przerwie Sowiński zgubił w polu karnym obrońców i wyrównał stan meczu, a 5 minut później po faulu Kumaha w polu karnym arbiter wskazał na 11 metr. Nie pomylił się Mateusz Gieniec i Sokół po godzinie gry prowadził 3:2.

Wieczysta, która musiała odrabiać straty, miała spore kłopoty ze stworzeniem dogodnej okazji bramkowej. Najbliżej było po strzałach Majewskiego i Mišáka, ale piłka bez problemu padała łupem bramkarza. Sokół z kolei starał się kontrolować grę i kąsać kontratakami. Wynik jednak zmianie nie uległ i Wieczysta pierwszy raz w tym roku musiała zaznać goryczki porażki.

III liga, gr. IV, 18.03.2023 r. godz. 15:00
Sokół Sieniawa - Wieczysta Kraków 3:2 (1:2)