Lider II ligi minimalnie lepszy. Wieczysta - Kotwica 0:1.

W dzisiejszym pierwszym meczu sparingowym w Turcji przegrywamy z liderem II ligi - Kotwicą Kołobrzeg 0:1.

Pierwsza połowa była wyrównana, ale goli nie przyniosła, choć tuż przed przerwą dogodną sytuację mieli rywale, ale bardzo dobrze w bramce zachował się Antoni Mikułko. W drugiej połowie im bliżej końca meczu na boisku pojawiało się coraz więcej wolnych przestrzeni. Zamieniało się to na sytuacje bramkowe. Z naszej strony dobre okazji marnowali Majewski, Danielak czy Jankowski, których uderzenia bronił bramkarz Kotwicy. Swoją sytuację wykorzystała za to Kotwica. W 81 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony i nieporozumieniu Mikułko z Koncewiczem-Żyłką piłka trafiła do Frączczaka, który z bliska nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce. W ostatniej akcji meczu do wyrównania mógł doprowadzić Majewski, ale bramkarz wybronił jego strzał. Chwilę później arbiter zakończył spotkanie.

Sparing, 11.02.2023 r. godz. 9:00
Wieczysta Kraków - Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:0)
Frączczak 81

Wieczysta: Mikułko - Bąk, Favorov, Koncewicz-Żyłka, Klimczak - Torres, Slavchev, Pałaszewski, Majewski, Danielak - Jankowski (74 Skoczeń)