Połowa planu wykonana. Wieczysta - Podhale 3:0.

Nasz plan na dwa ostatnie mecze zakłada zdobycie 6 punktów - powiedział po meczu trener Marzec. W sobotę jego zawodnicy wykonali pierwszy krok w stronę jego zrealizowania.

Plan zdobycia 3 punktów w sobotnim meczu solidne podstawy zyskał już w 8 minucie. Piłkę na 16 metr wycofał Maciej Pałaszewski, a nabiegający Manuel Torres uderzył bez przyjęcia i trafił niemal w samo okienko.

Wieczysta od pierwszego gwizdka sędziego przejęła inicjatywę. Goście ustawili się nisko i "oddali" piłkę "żółto-czarnym". Taktyka ta spowodowała, że mecz nie był bardzo atrakcyjny dla kibiców. Wieczysta próbowała rozbić podwójne zasieki obronne, a Podhalu brakowało argumentów w ofensywie. W 21 minucie w pole karne zagrał Pałaszewski, a piłka trafiła jednego z nowotarskich obrońców w rękę i arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Radosław Majewski. Futbolówka po jego zagraniu nabrała dziwnej trajektorii, ale trafiła do bramki. Chwilę później po konsultacji arbitrów gol został anulowany. Okazało się, że Majewski uderzając piłkę, poślizgnął się i doszło do tzw. podwójnego zagrania. Pod koniec I połowy kapitan Wieczystej mógł jeszcze zrehabilitować się i trafić do siatki, ale bramkarz gości Maciej Styrczula nie dał się zaskoczyć.

W drugiej połowie Podhale zagrało trochę odważniej, ale wszystko, na co było ich stać to kilka uderzeń z dystansu, z którymi nie miał problemu Paweł Krawczyk. Wieczysta w tym czasie dołożyła dwa gole. W 60 minucie z lewej strony piłkę idealnie w pole karne zacentrował Adrian Klimczak, a Jakub Bąk mocnym strzałem głową zdobył gola na 2:0. Pod koniec wynik na 3:0 ustalił Majewski, który dobrze zamknął dośrodkowanie Thibault Moulin z rzutu wolnego.

III liga, gr. IV, 12.11.2022 r. godz. 12:00
Wieczysta Kraków - Podhale Nowy Targ 3:0 (1:0)