Wypuszczone punkty. Czarni - Wieczysta 2:1.

Wypuszczone punkty. Czarni - Wieczysta 2:1.

W ciągu dwóch minut, w samej końcówce meczu "żółto-czarni" stracili dwa gole i w meczu z ostatnimi w tabeli Czarnymi Połaniec ponieśli porażkę, która nie powinna mieć miejsca.

Zaczęło się dobrze dla Wieczystej. W 4 minucie z rzutu wolnego zacentrował Maksymilian Hebel, a w polu karnym Denys Favorov skierował piłkę do bramki. Ta odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

Walczący o utrzymanie gospodarze szybko się otrząsnęli i coraz groźniej zaczęli atakować naszą bramkę. Najaktywniejszy i najgroźniejszy był Adrian Gębalski, ale u napastnika Czarnych szwankowała celność.

Wieczysta najlepszą okazję zmarnowała w 32 minucie, gdy sam z bramkarzem stanął Radosław Majewski, ale golkiper gospodarzy wyszedł z tego pojedynku zwycięsko.

Druga połowa mogła rozpocząć się podobnie jak pierwsza - od bramki dla naszej drużyny. Prostopadłe zagranie wprowadzonego w przerwie Jakuba Bąka do Maksymiliana Hebla otwarło temu drugiemu prostą drogę do bramki. Niestety znów na przeszkodzie stanął bramkarz Marcin Wieczerzak.

Istotna dla losów meczu była 69 minuta. Thibault Moulin zobaczył wtedy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Mimo gry w osłabieniu wydawało się, że "żółto-czarni" dowiozą korzystny wynik do końca meczu. 

Nieszczęścia zaczęły się jednak w 86 minucie. Zagrana z prawej strony w pole karne piłka znalazła się przy wprowadzonym wcześniej na boisko Mateuszu Stańczyku, który doprowadził do wyrównania.

Chwilę później znów Stańczyk zagrał w pole karne do Damiana Bawora, a ten wykorzystał niezrozumienie Pawła Krawczyka z Danielem Hoyo Kowalskim i został sfaulowany przez naszego bramkarza.

Rzut karny na gola zamienił kapitan gospodarzy Adrian Gębalski i była to bramka na wagę niespodziewanego zwycięstwa i cennych 3 punktów w ligowej tabeli dla Czarnych Połaniec.


III liga, gr. IV, 05.11.2022 r. godz. 13:00
Czarni Połaniec - Wieczysta Kraków 2:1 (0:1)
Stańczyk 87, Gębalski 89 (k) - Favorov 4

Sędziował: Jakub Pych (Dębica)
Żółte kartki: Wątróbski, Bawor - Moulin x2, Bujak, Favorov, Hebel, Torres, Krawczyk
Czerwona kartka: Moulin 69 (druga żółta)

Czarni: Wieczerzak - Wątróbski (77 Smoleń), Bakowski, Janeczko (86 Nytko), Załucki - Łąk (77 Stańczyk), Galara, Wiktor, Gębalski (90+2 Danielski), Bażant - Bawor

Wieczysta: Krawczyk - Favorov (87 Pałaszewski), Hoyo Kowalski, Bujak, Klimczak - Torres, Pietras, Moulin, Majewski, Guzik (46 Bąk) - Hebel (81 Pachowicz)