Nieskuteczni, ale zwycięscy. Korona II - Wieczysta 0:1.

Z wyjazdowego meczu z Koroną II Kielce przywozimy komplet punktów po bramce strzelonej przez Radosława Majewskiego. Pozostaje jednak niedosyt po dwóch niewykorzystanych rzutach karnych i nerwowej końcówce, mimo gry z przewagą jednego zawodnika.

Zaczęło się zgodnie z planem. Po akcji lewą stroną Emmanuela Kumaha w polu karnym znalazł się Radosław Majewski. Jego próba strzału została zablokowana, ale piłka trafiła do Michała Maka. Ten zacentrował w pole karne, gdzie Maksymilian Hebel zagrał piłkę główką na 5 metr, a tam Majewski strzałem z powietrza pokonał bramkarza Korony. W 22 minucie "żółto-czarni" powinni podwyższyć wynik meczu. Po faulu na Heblu arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Mak, ale jego intencje wyczuł Rafał Mamla i odbił piłkę.

W 35 minucie "żółto-czarni" mieli kolejną świetną okazję. Mak zagrał w pole karne do Majewskiego. Strzał kapitana Wieczystej obronił bramkarz, dobitka trafiła w słupek, następnie rykoszet od obrońcy odbił bramkarz, by ostatecznie kolejna dobitka Majewskiego odbiła się drugi raz od słupka...

Sytuacje te były, efektem przewagi Wieczystej w posiadaniu piłki w tym okresie meczu. Chwilę później przewaga ta powinna się jeszcze powiększać. Drugi faul wyceniony przez sędziego na żółtą kartkę popełnił Dawid Więckowski i prowadzący to spotkanie Michał Wasil odesłał zawodnika gospodarzy do szatni. Wieczysta miała przez blisko godzinę grać z przewagą jednego zawodnika.

Druga połowa niestety nie odzwierciedliła tej przewagi. Ambitni gospodarzy grali jak równy z równym i mimo liczebnego ubytku dążyli do wyrównania. Najbliższy tego był w 73 minucie Yudai Shinonaga, ale z 5 metrów przeniósł piłkę nad poprzeczkę. W naszej drużynie dwie świetne okazje zmarnował Majewski. Po bardzo ładnej asyście Hebla jego strzał z ok. 12 metrów świetnie wyczuł i obronił bezkonkurencyjny w niedzielę bramkarz Korony. Golkiper gospodarzy kolejny raz na wysokości zadania stanął w 90 minucie, broniąc drugi w tym meczu rzut karny. Tym razem nieskutecznym egzekutorem okazał się Majewski.

Mecz mimo przewagi liczebnej i dwóch rzutów karnych zakończył się skromnym wynikiem 1:0. Dużo w tym zasługa golkipera gospodarzy i ambitnej postawy całej drużyny Korony II oraz przede wszystkim naszej nieskuteczności w akcjach ofensywnych.

III liga, gr. IV, 23.10.2022 r. godz. 12:00
Korona II Kielce - Wieczysta Kraków 0:1 (0:1)