Mak strzelał i asystował. Wiązownica - Wieczysta 1:3.

Do zwycięstwa w Wiązownicy mocno przyczynił się Michał Mak, który dwukrotnie trafiał do siatki i asystował przy golu Macieja Jankowskiego.

Dariusz Marzec jako trener Wieczystej odniósł w sobotę pierwsze zwycięstwo. Trzy punkty zostały dopisane do dorobku, choć do gry  pewnie pozostaną uwagi. Nie zachwyciła szczególnie pierwsza połowa, w której gospodarze nie pozwolili na zbyt wiele "żółto-czarnym", a nam brakowało w akcjach ofensywnych dokładności.

W drugiej części Wieczysta podkręciła tempo. Przesunięty wyżej został Emmanuel Kumah, który był trudny do zatrzymania przez obrońców gospodarzy. W 56 minucie właśnie on zagrał w pole karne, a tam strzał Michał Maka trafił w rękę Drelicha. Arbiter bez wahania wskazał na rzut karny, który wykorzystał Mak. Kilka minut później bardzo dobrą okazję zmarnowali gospodarze. Strzał Michalika obronił Plewka, a odbita piłka trafiła do Wydry, który spudłował przed pustą bramką. Ta sytuacja zemściła się w 64 minucie. Krótko rozegrany rzut rożny zakończył się dośrodkowaniem w pole karne Maka na głowę Macieja Jankowskiego, który nie zwykł się mylić w takich sytuacjach.

Ambitnie walczący zawodnicy Wiązownicy nie spuścili głowy po stracie drugiego gola. W 90 minucie były zawodnik Wieczystej Patryk Zieliński zdecydował się na strzał z ok. 15 metrów i zdobył kontaktową bramkę. Gospodarzom zostały 4 minuty doliczonego czasu gry, aby doprowadzić do remisu. Dokonać tego chwilę później mógł Janiczak, ale opadającą piłkę zmierzającą w okienko bramki zdołał wybić Plewka. W odpowiedzi "żółto-czarni" wyprowadzili atak na 3:1. Radosław Majewski wymanewrował obrońcę, ale jego strzał odbił bramkarz Wiązownicy. Piłka trafiła jednak pod nogi Maka, który ustalił wynik sobotniego spotkania.

III liga, gr. IV, 17.09.2022 r. godz. 16:00
KS Wiązownica - Wieczysta Kraków 1:3 (0:0)