Rezerwy zaczęły od wysokiej wygranej. Kmita - Wieczysta II 1:5

To była udana inauguracja sezonu dla drugiej drużyny Wieczystej, która w Zabierzowie wysoko pokonała Kmitę 5:1. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Hubert Pachowicz.

Już w 12. minucie "Paszka" rozpoczął strzelanie w nowym sezonie, pokonując pierwszy raz w tym meczu Widawskiego. Gospodarze odpowiedzieli 5 minut później, a na listę strzelców wpisał się Świder. Kmita w sobotnie przedpołudnie prezentował się przyzwoicie, stwarzał sytuacje bramkowe, ale skuteczność była po stronie "żółto-czarnych". W 24. minucie na 2:1 trafił Piotr Madejski. Doświadczony pomocnik przymierzył z dystansu i podkręcona piłka wpadła prosto w okienko bramki. Chwilę później na 3:1 podwyższył Pachowicz i Kmita znalazł się już w bardzo trudnej sytuacji.

Sytuacja ta mogła ulec poprawie na początku drugiej połowy. W polu karnym po zagraniu Mateusza Niechciała arbiter podyktował rzut karny dla zabierzowian. Wykonujący jedenastkę zawodnik zrobił to jednak źle i Paweł Krawczyk bez trudu złapał piłkę. Chwilę później po drugiej stronie boiska, w polu karnym sfaulowany został Dawid Linca, a z 11 metrów nie pomylił się Pachowicz i Wieczysta prowadziła już 4:1. Gospodarze stwarzali sobie sytuacje, ale nie potrafili ich wykończyć i płacili wysoką cenę za nieskuteczność. W 63 minucie, w polu karnym w swoim stylu rywali ograł Madejski, a piątą bramkę dla naszej drużyny zdobył Paweł Słonina.

Wieczysta II swój pierwszy mecz w klasie okręgowej może z pewnością zaliczyć do udanych, Kmicie po inauguracji pozostaje spory niedosyt.

Klasa okręgowa, gr. II, 13.08.2022 r. Godz. 11:00
Kmita Zabierzów - Wieczysta II Kraków 1:5 (1:3)