Początek w III lidze? Wygrana! Wieczysta - KSZO 2:0.

Debiut w rozgrywakch III-ligwoych możemy uznać za udany. W pierwszym meczu sezoni 2022/23 pokonujemy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0.

Pierwszy celny strzał w meczu oddał Sławomir Peszko, ale piłka bez problemu trafiła w ręce bramkarza KSZO. Później próbował Radosław Majewski, ale nieczysto trafił w piłkę. Najlepszą okazję na zdobycie pierwszego gola miał Maciej Jankowski. Po zagraniu Majewskiego uprzedził obrońcę, piłka jednak nieznacznie minęła słupek.

Jankowski nie pomylił się za to w 19 minucie. Po zagraniu Peszko piłkę w pole karne wrzucił Hebel. W zamieszaniu w polu bramkowym do siatki próbował trafić Majewskiego, ale ostatecznie piłka padła łupem Jankowskiego, który tuż przy słupku umieścił ją w siatce. Pierwsza bramka Wieczystej na poziomie III ligi stała się faktem.

Wieczysta miała przewagę, starała się rozgrywać piłkę na połowie przeciwnika, ale rywale czekali na błędy, które natychmiast uruchamiały szybką kontrę graczy z Ostrowca. W 21 minucie pierwszą dogodną sytuację dla gości zmarnował Jakub Cukrowski. Chwilę później nieporozumienie przy wznowieniu gry z rzutu wolnego mógł wykorzystać Artur Dumaniuk, ale pospieszył się ze strzałem. Później Michał Nawrot będąc w polu karnym, zbyt długo zwlekał ze strzałem.

W odpowiedzi bramkarza KSZO próbowali zaskoczyć Hebel, Majewski i Moulin, ale ich strzały były minimalnie niecelnie albo trafiły w ręce bramkarza. Najlepszą okazję KSZO zmarnował w doliczonym czasie gry pierwszej połowie. W idealnej sytuacji Nawrot trafił w poprzeczkę.

Druga połowa idealnie rozpoczęła się dla "żółto-czarnych". Z głębi pola piłkę zagrał Moulin. Wystartował do niej Bąk i po długim rajdzie nawinął obrońcę i strzałem w długi słupek podwyższył wynik na 2:0. Później strzałami z dystansu gola próbowali zdobyć jeszcze Peszko i Majewski, ale podobnie jak w I połowie brakowało i trochę szczęścia i trochę precyzji. Najlepszą okazję dla gości zmarnował Dumaniuk, którego strzał nogami wybronił Plewka.

Wieczysta w tym emocjonującym spotkaniu, w którym obie drużyny mogły zdobyć swoje gole, wykazała się lepszą skutecznością i wygrała na inaugurację III ligi 2:0.

III liga, gr. IV, 06.08.2022 r. godz. 12:00
Wieczysta Kraków - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (1:0)