III liga - czas start!

III liga - czas start!

Już jutro historyczna chwila w dziejach naszego klubu. „Żółto-czarni” rozegrają pierwszy mecz na III-ligowym poziomie. Rywalem będzie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Założony w 1929 roku klub przez 3 sezony występował w najwyższej klasy rozgrywkowej (I liga w sezonach 1997/98, 2001/02 oraz 2002/03). Od sezonu 2013/24 KSZO występuje na poziomie III ligi. W zeszłym sezonie drużyna prowadzona przez trenera Rafała Wójcika zajęła ósme miejsce. W ramach przygotowań do nowego sezonu gracze z Ostrowca w spotkaniach sparingowych prezentowali się przyzwoicie. Wygrali z Wisłoką Dębica 2:0, GKS Nowiny 3:1, Stalą Kunów 3:2, Unią Tarnów 5:3, Wisłą Sandomierz 3:0 i zremisowali z Bronią Radom 1:1. „Żółto-czarni” wygrali tylko ostatni sparing z Podbeskidziem II Bielsko-Biała 8:1, ale wcześniejsze gry kontrolne podczas obozu w Austrii rozgrywane były z renomowanymi rywalami takimi jak RCD Mallorca czy włoska Salernitana. Jutrzejsze spotkanie przy Chałupnika będzie zatem pierwszą weryfikacją naszej drużyna, jak spisze się na III-ligowym poziomie.

Mecz transmitowany będzie na platformie YouTube, natomiast my zapraszamy kibiców do oglądania meczu na żywo przy Chałupnika.

Wejście na stadion będzie darmowe, za okazaniem wejściówki, które odbierać będzie można przed meczem od godz. 10:30 przy wejściu na stadion od ul. Chałupnika. Jest to jedyny sposób na otrzymanie wejściówki. Zapraszamy!

Wieczysta Kraków – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
sobota, 06.08.2022 r. godz. 12:00
Kraków, ul. Chałupnika 16