Wysoka wygrana przed ligą. Wieczysta - Podbeskidzie II 8:1.

W ostatnim spotkaniu sparingowym przedm nowego sezonu Wieczysta wysoko pokonała występujące w IV lidze rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała 8:1.

Rozgrywany w Zabierzowie mecz rozpoczął się od gola dla gości. Piłka trafiła w rękę Patryka Kołodzieja w polu karnym i arbiter podyktował "jedenastkę", z której nie pomylił się Lionel Abate. Chwilę później ten sam zawodnik doprowadził do... wyrównania, strzelając gola samobójczego. Dwie minuty później do siatki trafił Sławomir Peszko i Wieczysta wróciła na właściwe tory. Później przypomniał o sobie Radosław Majewski, trzykrotnie pokonując bramkarza Podbeskidzia. Swoje trafienie dołożył jeszcze Peszko oraz wprowadzeni w drugiej połowie Adrian Frańczak i Jakub Bąk. W taki sposób Wieczysta w ostatnim sprawdzianie przedm w III lidze wygrała 8:1.

Sparing, 30.07.2022 r. godz. 12:00
Wieczysta Kraków - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 8:1 (4:1)
Abate 25 (s), Peszko 27, 54, Majewski 34, 38, 62, Frańczak 67, Bąk 77 - Abate 21 (k)

Wieczysta: Plewka - Bujak (46 Frańczak), Kołodziej (46 Koncewicz-Żyłka), Augustyn, Klimczak - Moulin, Gamrot - Hebel, Majewski (66 Pietras), Mak (74 Linca) - Peszko (61 Bąk)