Czeskie Budziejowice minimalnie lepsze. Dynamo - Wieczysta 2:1.

W drugim sparingowym meczu "żółto-czarni" ulegli drużynie Dynama Czeskie Budziejowice 1:2. Bramkę dla Wieczystej zdobył Damian Guzik.

Na tle występującego w najwyższej klasie rozgrywkowej w Czechach rywala "żółto-czarni" zaprezentowali się dobrze. Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Nasi zawodnicy próbowali zaskoczyć czeskiego golkipera strzałami głową po rzutach rożnych oraz uderzeniami z dystansu Radosława Majewskiego. W każdym przypadku brakowało jednak minimalnie precyzji. Rywale też mieli swoje dwie sytuacje, ale dobrze spisał się w bramce Jakub Kowalski.

W drugiej połowie na boisku zrobiły się większe przestrzenie i skorzystali z tego piłkarze z Budziejowic. W 67 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Roman Potocny i piłka wpadła przy słupku do siatki. Na to trafienie "żółto-czarni" odpowiedzieli szybko. Prostopadłe podanie z głębi pola wykorzystał wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Damian Guzik i wyrównał wynik meczu. Remisu nie udało się utrzymać do końca spotkania. W 81 minucie zwycięską bramkę dla Czechów zdobył Jakub Hora.

Sparing, 18.07.2022 r. godz. 18:00
Dynamo Czeskie Budziejowice - Wieczysta Kraków 2:1 (0:0)
Potocny 68, Hora 81 - Guzik 75

Dynamo: Šípoš – Broukal, Grič, Švec, Hais, Čoudek, Vais, Hellebrand, Penner, Krch, Sladký. W drugiej połowie: Janáček – Havel, Králik, Škoda, Čolić, Čavoš, Potočný, Zajíc, Hora, Skovajsa

Wieczysta: Kowalski - Frańczak (83 Jampich), Augustyn (73 Koncewicz-Żyłka), Kołodziej, Klimczak - Moulin, Gamrot (85 Linca) - Hebel (65 Guzik), Majewski (75 Pietras), Peszko - Bąk (46 Kumah)