Solidna zaliczka. Wieczysta - Bruk-Bet II 4:0.

W pierwszym meczu barażowym "żółto-czarni" wypracowali solidną zaliczkę. Po czterech bramkach Macieja Jankowskiego Wieczysta wygrała 4:0 z Bruk-Bet Termalica II Nieciecza.

W upalne, sobotnie popołudnie Wieczysta Kraków rozgrywała jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie. Po wygraniu IV-ligowych rozgrywek w grupie zachodniej, podopieczni Franciszka Smudy stanęli naprzeciw zwycięzcy wschodniej grupy na tym szczeblu ligowym.

Wieczysta mogła pokusić się o gola już w 4 minucie. Nasza drużyna miała rzut wolny, ale najpierw piłka trafiła w mur, a później obronił ją bramkarz gości. Przyjezdni odgryźli się akcją w 13 minucie, gdy po dośrodkowaniu z lewej strony gola mógł zdobyć Pek, ale główkował nad poprzeczką bramki Krawczyka. Między 17 a 20 minutą kilkukrotnie zrobiło się gorąco pod bramką Bruk-Betu. Najpierw uderzał Jankowski, ale piłka poleciała nad poprzeczką, później szansę miał Peszko, ale zabrakło odrobinę szczęścia, w końcu w 20 minucie na bramkę gości uderzało trzech piłkarzy Wieczystej – bez efektu. W 23 i 24 minucie dwie bardzo dobre sytuacje miał Peszko – raz strzelił nad bramką, drugim razem wybronił Janczy.

Gdy kibice spoglądali z niecierpliwością na tablicę wyników, gdzie cały czas było 0:0, Peszko dośrodkował na głowę Jankowskiego i w 26 minucie w końcu zrobiło się 1:0. Dwie minuty później nasi piłkarze cieszyli się z drugiego gola, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną strzelca Jankowskiego. Co się odwlecze, to się wydarzy w 35 minucie. Wtedy to Jankowski trzeci raz, a drugi zgodnie z przepisami, wpakował piłkę do siatki rywali i było 2:0.

Goście chcieli wrócić do gry i zdobyć kontaktowego gola i mieli ku temu szansę w 43 minucie, ale Jovanović główkował nad poprzeczką.

Drugą połowę zaczęliśmy od mocnego uderzenia. Hebel dośrodkował do Jankowskiego i w 56 minucie zrobiło się 3:0. Nasza drużyna poszła za ciosem i w 62 minucie Jampich mógł podwyższyć na 4:0, ale uderzył w boczną siatkę. W 66 minucie pod bramkę Wieczystej zapędzili się goście, uderzył Surówka, ale Krawczyk był na posterunku i sparował piłkę na rzut rożny. Nasi piłkarze odpowiedzieli ładną akcją, zakończoną uderzeniem Gamrota, ale bez efektu bramkowego. W 75 minucie Kumah wrzucił piłkę w pole karne, doszedł do niej Jankowski i uderzył tuż obok słupka. Nasz snajper czyhał jednak na kolejne okazje i doczekał się. W 79 minucie Hebel dograł mu na główkę, a "Jankes" dopełnił formalności zdobywając swoją czwartą bramkę. Goście mogli pokusić się o honorowe trafienie w 85 minucie, ale zabrakło im szczęścia i precyzji. Tym samym całe spotkanie zakończyło się naszą pewną wygraną 4:0.

Baraże o III ligę, 25.06.2022 r. godz. 15:00
Wieczysta Kraków – Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 4:0 (2:0)