Koniec ligi, czas na baraże. Wieczysta - Chełmek 8:0.

Ostatni ligowy mecz "żółto-czarnych" zakończył się efektowną wygraną 8:0 nad KS Chełmek. Teraz czas na baraże o III ligę.

Mecz miał jednostronny przebieg. Zawodnicy Wieczystej grali płynnie, często konstruując akcje na jeden kontakt. W pierwszej połowie wyróżnił się Maksymilian Hebel. Były zawodnik Resovii najpierw idealnie zagrał do Sławomira Peszko, który nie miał problemu, aby z bliska trafić do pustej bramki. Później już sam dwukrotnie pokonywał bramkarza Chełmka i były to gole przedniej urody. W 38 minucie "żółto-czarni" długo podawali do siebie piłkę w polu karnym, ta wreszcie trafiła pod nogi Hebla, który huknął z całej siły. Piłka odbijając się od poprzeczki wpadła do siatki. Gol na 3:0 padł po rzucie wolny. Uderzona przez zawodnika z numerem 29 piłką trafiła do bramki, odbijając się od słupka.

Po zmianie stron strzelanie bramek rozpoczął bohater poprzedniego meczu z MKS Trzebinia - Patrik Mišák, który strzałem zza pola karnego pokonał Żołneczkę. Na 5:0 podwyższył Maciej Jankowski, wykorzystując podanie Radosława Majewskiego, który w przerwie zmienił Sławomira Peszko. Kolejna bramka to również zasługa zawodnika rezerwowego. Dawid Linca ładnym zwodem zmylił obrońców w polu karnym i strzałem po ziemi podwyższył prowadzenie. Rezerwowi nie zawodzili i zdobywali kolejne bramki. Tuż po wejściu na boisko golem zameldował się Jakub Bąk, a już w doliczonym czasie gry, z rzutu wolnego przymierzył Radosław Majewski i ustalił wynik na 8:0.

JAKO IV liga, 18.06.2022 r. godz. 11:00
Wieczysta Kraków - KS Chełmek 8:0 (3:0)