Trzy punkty dopisane. Wieczysta - Słomniczanka 3:2

Trzy punkty dopisane. Wieczysta - Słomniczanka 3:2

Kolejne 3 punkty dopisali do swojego konta zawodnicy Wieczystej. Spotkanie, szczególnie w drugiej połowie, miało dość jednostronny przebieg, mimo wszystko wynik końcowy do końca był kwestią otwartą.

Mecz dość szybko bardzo dobrze ułożył się dla naszej drużyny. W 20 minucie rzut karny wykorzystał Sławomir Peszko (podyktowany za faul na Mateuszu Gamrocie), a 3 minuty późnej na 2:0 podwyższył Maciej Jankowski. Walcząca o utrzymanie w lidze Słomniczanka poddawać się jednak nie zamierzała. Przed polem karnym zbyt wiele miejsca pozostawiono Wibsonowi, a ten przymierzył po długim słupku i nie dał szans Bartoszowi Plewce. Kontaktowa bramka nie zmieniła jednak zbytnio obrazu spotkania. To Wieczysta było dłużej przy piłce, a goście szukali swoich szans w pojedynczych atakach. Kluczowa dla losów drugiej połowy i całego meczu okazała się ostatnia minuta doliczonego czasu gry I połowy. Nieodpowiedzialnie przy linii końcowej boiska zachował się Bartosz Kozieł, faulując Patryka Kołodzieja i otrzymał drugą żółtą i w konsekewncji czerwoną kartkę.

Słomniczanka stanęła zatem w drugiej połowie przed arcytrudnym wyzwaniem. Mało tego, na początku straciła trzecią bramkę. Bramkarz gości sfaulował w polu karnym Maksymiliana Hebla, a z jedenastu metrów tym razem celnie trafił Patrik Mišák. Mimo gry w osłabieniu podopieczni trenera Mateusza Misia zdołali się jednak odgryźć. W 62 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Patryk Ochman. Sam przeciw całej obronie Wieczystej zdołał znaleźć się polu karnym i uderzyć celnie w samo okienko naszej bramki. To jednak było wszystko na co stać było gości. Nasi zawodnicy również nie forsowali tempa i mecz zakończył się wynikiem 3:2.


JAKO IV liga, 11.06.2022 r. godz. 11:00
Wieczysta Kraków - Słomniczanka Słomniki 3:2 (2:1)
Peszko 20 (k), Jankowski 23, Mišák 52 (k) - Wibson 26, Ochman 62

Sędziował: Przemysław Przybyłowicz (Gorlice)
Żółte kartki: Kołodziej, Mišák - Rodrigo, Zagrodzki, Kozieł x2
Czerwona kartka: Kozieł 45 (druga żółta)
Widzów: 400


Wieczysta: Plewka - Frańczak, Kołodziej, Jampich (40 Porębski), Kumah - Gamrot, Moulin (46 Pietras) - Peszko (56 Majewski), Mišák (65 Linca), Hebel (71 Bąk) – Jankowski

Słomniczanka: Widawski – Jurzec, Michalec, Strona (46 Matyja), M. Feret – Zagrodzki (46 Kosakowski), Kasza (53 Kozicki), Rodrigo, Handzlik (56 Filipek), Wibson (56 Ochman) – Kozieł