Wysoko zawieszona poprzeczka. Dalin - Wieczysta 2:2.

Wysoko zawiesili poprzeczkę zawodnicy Dalinu w meczu z Wieczystą. Licznie zgromadzeni w Myślenicach widzowie mogli cieszyć się interesującym widowiskiem, zakończonym remisem 2:2.

Przy piłce częściej była Wieczysta, ale miejscowi umiejętnie się bronili i nie pozwalali rozwinąć skrzydeł naszym zawodnikom. Taki sposób gry sprawił, że to oni mogli zdobyć pierwszą bramkę. Źle zagraną piłkę przez Emmanuela Kumaha przechwycił Bartłomiej Ostafin, ale pojedynek z nim wygrał Bartosz Plewka. Odpowiedź naszych zawodników była skuteczna. Dośrodkowanie Jakuba Bąka wykończył główką Maksymilian Hebel i podopieczni Franciszka Smudy mogli schodzić na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Na drugą połowę gospodarze wyszli z mocnym postanowieniem zmiany wyniku i swój plan zrealizowali. W 53 minucie z rzutu wolnego zagrał Mateusz Reczulski, a Łukasz Kowalski zdobył wyrównującą bramkę. Nie zaspokoiło to planów miejscowych, bowiem niecały kwadrans później prowadzili już 2:1. Znów rzut wolny, tym razem nie zakończony dośrodkowaniem, a strzałem z dystansu. Piłkę przed siebie odbił Plewka, a skuteczną dobitką popisał się ponownie Kowalski, dając swojej drużynie prowadzenie 2:1.

Wieczysta rzuciła się do ataków, narażając się na kontrataki, ale doprowadziła do wyrównania. Ładna akcja Linca - Peszko - Jankowski zakończyła się podaniem „na pustaka” do wprowadzonego wcześniej Damiana Guzika, który bez problemu swoją szansę wykorzystał, ustalając wynik na 2:2.

JAKO IV liga, gr. zachodnia, 21.05.2022 r. godz. 16:00
Dalin Myślenice - Wieczysta Kraków 2:2 (0:1)