Wygrana, o którą nie było łatwo. Pcimianka – Wieczysta 1:3.

Patrząc na pozycje w tabeli spotkanie w Pcimiu stawiało Wieczystą w roli zdecydowanego faworyta. „Żółto-czarni” zwycięski plan zrealizowali, ale o komplet punktów nie było łatwo.

Licznie zgromadzeni kibice na stadionie w Pcimu z pewnością nie będą żałować tak spędzonego popołudnia. Obie drużyny starały się grać w sposób otwarty, co skutkowało wieloma sytuacjami podbramkowymi. Dość powiedzieć, że po pierwszych 5 minutach powinny paść co najmniej trzy bramki, w tym jedna dla gospodarzy. Zarówno z jednej, jak i z drugiej strony brakowało jednak skuteczności. Dopiero w 23 minucie nieodpowiedzialne zachowanie defensorów Pcimianki wykorzystali zawodnicy Wieczystej. Piłkę przejął Maciej Jankowski, zagrał krótko do Sławomira Peszko, a ten wypatrzył na 5 metrze Radosława Majewskiego, który nie miał problemów, żeby umieścić piłkę w siatce.

Stracona bramka nie podłamała gospodarzy. Już w kolejnej akcji doprowadzili do wyrównania. Prostopadłą piłkę do Onwudiego zagrał Kowalski, a Nigeryjczyk bez problemów pokonał debiutującego w naszym zespole bramkarza Bartosza Siryka.

Akcji ofensywnych w tym spotkaniu nie brakowało i chwilę później Jankowski mógł zdobyć bramkę na 2:1, ale zmarnował podanie Majewskiego, strzelając obok słupka.

Druga połowa spotkania wyglądała podobnie. Ataki pozycyjne Wieczystej przerywane były bardzo groźnymi kontratakami gospodarzy. Tercet Luberda – Kowalski – Onwudi stwarzał spore zagrożenie pod naszą bramką. Po drugiej stronie szczęście nie dopisało z kolei Mateuszowi Gamrotowi, którego strzał zza pola karnego wylądował na słupku.

Kluczowa dla losów meczu okazała się 71 minuta. Wtedy na murawie zameldowało się Maksymilian Hebel i już po niespełna 5 minutach mógł cieszyć się ze zdobytej bramki. Szybko rozegrana piłka pomiędzy Thibault Moulin i Jankowskim trafiła do byłego zawodnika Resovii i tym razem nie zabrakło skuteczności. „Kropkę nad i” postawił Seweryn Michalski celną główką po rzucie różnym egzekwowanym przez Hebla. W ten sposób, po ciekawym i obfitującym w emocje spotkaniu Wieczysta pokonała Pcimiankę 3:1.

IV liga, gr. zachodnia, 03.05.2022 r. godz. 16:30
Pcimianka Pcim – Wieczysta Kraków 1:3 (1:1)