Remis na koniec jesieni. Chełmek – Wieczysta 2:2.

W ostatnim jesiennej meczu Wieczysta nie zdołała zgarnąć kompletu punktów. W Chełmku „żółto-czarni” zremisowali z gospodarzami 2:2.

Do niedzielnego meczu Wieczysta przystąpiła bez kilku podstawowych zawodników. Z powodu urazów w kadrze nie znaleźli się Sławomir Peszko, Patrik Misak, Emmanuel Kumah, Łukasz Burliga i Mateusz Krasuski. Mimo to była faworytem spotkania z trzynastą drużyną w tabeli IV ligi – KS Chełmek. Gospodarze łatwo poddawać się jednak nie zamierzali i już w 8 minucie pokazali, że ostatni mecz w rundzie jesiennej łatwy nie będzie. Piłkę w środku pola źle zagrał Adrian Frańczak, przejął ją Tomasz Kustra, podał do Michała Burego, a ten ku uciesze miejscowych kibiców pokonał Bartosza Plewkę.

Chełmek prowadząc 1:0, nie dopuszczał Wieczystej do groźnych sytuacji. Najgroźniej było po strzale Radosława Majewskiego z rzutu wolnego, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Olaf Przewoźnik. Kolejne stałe fragmenty nie przynosiły już takiego zagrożenia. Wyrównanie padło po pół godzinie gry. W polu karnym zamieszał Mateusz Gamrot, zagrał na środek do Majewskiego, ten sprytnie odegrał do Dawida Lincy, który umieścił piłkę w siatce. Gdy wydawało się, że ten gol przywróci grę naszej drużyny na właściwe tory, tuż przed końcem połowy straciliśmy bramkę na 1:2. Seria błędów i nieporozumień w szykach defensywnych umożliwiła zdobycie bramki Tomaszowi Kustrze.

W tej sytuacji kontuzji doznał jeszcze nasz bramkarz Bartosz Plewka, który po przerwie nie mógł kontynuować gry i między słupkami zmienił go Michał Miśkiewicz. Taka zmiana wymusiła wprowadzenie na murawę „młodzieżowca” Huberta Urbańskiego. Trener Smuda zdecydował się też na odważną roszadę, ściągając z boiska Krzysztofa Szewczyka, a w jego miejsce przesuwając do przodu Frańczaka.

Na drugą połowę „żółto-czarni” wyszli zatem w odmienionym składzie, ale też z mocnym postanowieniem, aby ostatnie 45 minut w tej rundzie zakończyć pozytywnie i „uratować” wynik tego meczu. Gospodarze jednak długo i skutecznie się bronili. Radosław Majewski raz po raz dośrodkowywał, to z rzutu rożnego, to rzutu wolnego, ale piłka do siatki nie wpadała. Dopiero na 5 minut przed końcem Majewski popisał się bardzo dobrym prostopadłym podaniem do Jakuba Bąka, który bezbłędnie wykorzystał sytuację i wyrównał wynik meczu. Mimo kolejnych prób czasu na zdobycie zwycięskiego golu już brakło i ostatnie spotkanie w tym roku Wieczysta zakończyła remisem.

Keeza IV liga, 07.11.2021 r. godz. 13:00
KS Chełmek – Wieczysta Kraków 2:2 (2:1)