Zwycięstwo po przerwie. Wieczysta – Unia 2:0.

Po bezbramkowej pierwszej połowie, „żółto-czarni” rozstrzygnęli mecz po przerwie. Po trafieniach Sławomira Peszko i Radosława Majewskiego pokonaliśmy Unię Oświęcim 2:0.

Druga połowa rozpoczęła się do mocnego uderzenia. Najpierw groźnie zaatakowali przyjezdni, ale napastnik oświęcimian nie trafił dobrze w piłkę. Chwilę później w narożniku boiska piłkę ustawił Majewski, dośrodkował, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Peszko i zdobył gola na 1:0. Zaraz potem ponownie Majewski uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, ale golkiper Unii z pomocą słupka nie dał się zaskoczyć. Majewski do bramki trafił w końcu w 55 minucie wykorzystując rzut karny. Wcześniej faulowany przez bramkarza gości był Peszko. Druga bramka uspokoiła już nasze ataki i do końca meczu wynik już uległ zmianie. Tym samym Wieczysta wygrała 13 mecz w sezonie.

Mecz toczył się cały czas pod dyktando Wieczystej, ale trzeba powiedzieć, że Unia, szczególnie w pierwszej połowie, napsuła sporo krwi „żółto-czarnym”. Przyjezdni starali się agresywnie odebrać futbolówkę w środkowej strefie i możliwie szybko wybić z rytmu zawodników trenera Smudy. Taka gra nie przekładała się co prawda na duże zagrożenie pod bramką Bartosza Plewki, ale spowodowała, że pod drugą bramką również wielu sytuacji nie było. Z najgroźniejszych należy wymienić te z 30 minuty, gdy po akcji Patrika Mišáka Sławomir Peszko nie sięgnął piłki. Kilka minut później z kolei uderzenie Radosława Majewskiego wybronił bramkarz Unii.

Keeza IV liga gr. zachodnia, 16.10.2021 r. godz. 11:00
Wieczysta Kraków – Unia Oświęcim 2:0 (0:0)