Ligowy krok. Wieczysta - Dalin 2:0.

Po trafieniach Seweryna Michalskiego i Sławomira Peszko Wieczysta pokonała Dalin Myślenice 2:0. Po meczach Fortuna Pucharu Polski "żółto-czarni" postawili kolejny trzypunktowy krok w lidze.

Dalin podobnie jak tydzień wcześniej Wiślanka Grabie skupił swoje poczynania na defensywie. Celem podopiecznych trenera Franciszka Smudy było jako najszybsze zdobycie pierwszej bramki, która skruszyłaby opór przyjezdnych. W 8 minucie po podaniu Jakuba Bąka piłkę do siatki mógł wepchnąć wślizgiem Sławomir Peszko, ale brakło centymetrów. Parę minut później groźnie z dystansu strzelał Kumah, ale jego strzał wybronił Szuba. Bramkarz Dalinu bardzo dobrze spisał się również w 34 minucie, broniąc bardzo dobre uderzenie z ponad 30 metrów Seweryna Michalskiego. Bezradny był jednak kilka minut później. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Patrika Mišáka spadło na głowę Seweryna Michalskiego, który tym razem już bezbłędnie skierował piłkę do siatki.

Chwilę potem powinno być 2:0. W zamieszaniu podbramkowym strzelali Jakub Bąk i Mateusz Gamrot, ale ofiarne interwencje bramkarza i obrońców zapobiegły utracie bramki.

Plan gości na mecz zaczął bardziej komplikować się w 41 minucie. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Tomasz Pilch osłabiając swoja drużynę. Na domiar złego, po przerwie Dalin szybko stracił drugiego gola. Po starciu w polu karnym jednego z obrońców z Kumahem arbiter podyktował rzut karny, a z 11 metrów nie pomylił się Peszko. Parę minut później groźnie z dystansu uderzył Gamrot, ale znów Szuba popisał się skuteczna interwencja.

Dwubramkowe prowadzenie w kontekście rozegranego niedawno meczu pucharowego uspokoiło grę naszej drużyny, która nie forsowała już tempa meczu. Z kolei grający w osłabieniu Dalin nie był w stanie poważnie zagrozić bramce Bartosza Plewki i mecz zakończył się rezultatem 2:0.

Keeza IV liga, 02.10.2021 r. godz. 11:00
Wieczysta Kraków - Dalin Myślenice 2:0 (1:0)