Kluczowa zmiana Bąka. Wieczysta - Chrobry 2:1.

W meczu 1/32 Fortuna Puchar Polski Wieczysta pokonała Chrobrego Głogów 2:1. Nosem trenerskim popisał się trener Franciszek Smuda, który przy stanie 0:1 na boisko wpuścił Jakuba Bąka, który strzelając 2 bramki odmienił losy meczu.

Do pojedynku z występującym w I lidze Chrobrym Wieczysta podeszła bez respektu. Od początku przejęła inicjatywę, chcąc kontrolować przebieg wydarzeń boiskowych. Rywale nie zamierzali się jednak ograniczać wyłącznie do defensywy, skutkiem czego licznie zgromadzona publiczność przy Chałupnika mogą oglądać bardzo ciekawe zawody.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale wynikało to przede wszystkim ze słabej skuteczności naszej drużyny. Do bramki Dybowskiego powinni trafić Kumah (dwukrotnie) i Mišák. W ostatniej minucie połowy jeszcze Radosław Majewski trafił w poprzeczkę uderzając z rzutu wolnego z ponad 30 metrów.  Goście próbowali zaskoczyć Bartosza Plewkę strzałami z dystansu, ale młody bramkarz Wieczystej radził sobie bez zarzutu.

W drugiej połowie na boisku w szeregach głogowian pojawił się Mikołaj Lebedyński, który jak się okazało miał swój udział przy bramce, którą podopieczni Ivana Djurdjevica zdobyli w 53 minucie. Piłkę w pole karne zagrał mu Michała Ilków-Gołąb, Lebedyński odegrał ją do Pawła Tupaja, który nie dał szans Plewce.

Stracona bramka nie podłamała „żółto-czarnych”. Nosem trenerskim popisał się ponadto trener Franciszek Smuda, który wprowadził na boisku Jakuba Bąka. Ten mocno rozruszał ofensywne poczynania naszej drużyny i był autorem dwóch bramek.

Na kwadrans przed końcem mecz w polu karne sztuczką techniczną popisał się Majewski, zagrał na piąty metr, a tam Bąk skierował piłkę do siatki i wyrównał stan meczu. Niesiona dopingiem kibiców Wieczysta nie zamierzała czekać na dogrywkę. W 86 minucie w środku pola piłkę przejął Łukasz Pietras, a potem Patrik Mišák w polu karnym wypatrzył Bąka, który strzałem przy słupku zmieścił piłkę w bramce Chrobrego. Wieczysta tym samym wyeliminowała pierwszoligowca i osiągnęła historyczny sukces, awansując do 1/16 Fortuna Pucharu Polski.

1/32 Fortuna Puchar Polski, 29.09.2021 r. godz. 15:30
Wieczysta Kraków - Chrobry Głogów 2:1 (0:0)